Спеціальні потреби

Мельниченко заявляє про фальсифікацію розслідування справи Гонгадзе


Київ - 29 квiтня. Микола Мельниченко заявляє, що готовий дати свідчення у справі вбивства Георгія Гонгадзе, але зробить це у Федеральному бюро розслідувань США. Раніше Генеральна прокуратура України неодноразо зверталася до пана Мельниченка з проханням дати свідчення у справі Гонгадзе. Сам Мельниченко зараз перебуває у США де має статус політичного біженця.

Одним з головних свідків у справі Георгія Гонгадзе залишається Микола Мельниченко – так заявляє генпрокурор України Святослав Піскун. Без його свідчень плівки навряд чи приймуть у суді у якості доказу, вважають правоохоронці, а відтак неодноразово закликали Мельниченка дати свідчення про записи у кабінеті екс-президента Кучми. Досі Мельниченко відповіді не давав, однак після того, як люди Бориса Березовського нібито передали до Генпрокуратури 700 годин записів з президентського кабінету, Мельниченко виступив із заявою, що це є спробою фальсифікувати розслідування справи вбивства журналіста Гонгадзе. У заяві, опублікованій в Інтернет-виданні Українська правда, Мельниченко заявляє, що готовий дати покази через Федеральне бюро розслідувань. Колишній охоронець Кучми висловлює недовіру генпрокурору Піскуну і твердить, що він спільно із Борисом Березовським прагне “відбілити” екс-президента, аби той уникнув відповідальності.

Святослав Піскун чергові звинувачення на його адресу не коментує, натомість в Генпрокуратурі кажуть, що не зможуть провести незалежну експертизу плівок без матеріалів Мельниченка. Говорить керівник прес-служби ГПУ Вячеслав Астапов.

«Саме ж головне, щоб Мельниченко віддав плівки. Генеральний прокурур казав, що коли всі віддадуть плівки – Цвіль, Омельченко – всі повіддають і після того буде експертиза».

В прокуратурі також кажуть, що досі не розпаковували матеріали, передані людьми Бориса Березовського; Цю справу там збираються доручити міжнародним експертам, аби потім не було нарікань.

Мельниченко у свою чергу каже, що плівки від будь-кого крім нього – сфальсифіковані і заявляє, що робив записи в кабінеті президента самостійно і з власної ініціативи.

XS
SM
MD
LG