Спеціальні потреби

Актуально

Нацрада про можливiсть судових позовiв вiд телекомпанiй

Київ - 29 квiтня. Інформаційний простір України незабаром може опинитись перед проблемою перерозподілу. Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прогнозує судові позови від телекомпаній через порушення процедури видачі ліцензій. Приводом до цього може стати судове рішення щодо телекомпанії НТН.

Складна ситуація, у якій опинилась сьогодні Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, не була несподіваною. Яке би рішення не прийняв суд з приводу НТН, наступних обвинувачень та судових позовів Національній раді навряд чи вдалось уникнути. Нагадаємо, у четвер Вищий господарський суд залишив у силі постанову Київського апеляційного суду, який визнав законною ліцензію телекомпанії НТН. Свої 75 частот телекомпанія отримала не на конкурсі, який проводить Нацрада, а через суд. Це й послужило приводом для скарг Національної Ради, а пізніше й Генпрокуратури. За даними Нацради, подібним шляхом додаткові ліцензії отримали ще двi телекомпанії, і якщо б суд визнав незаконною ліцензію НТН, то з`явилась би необхідність переглядати ліцензії і цих ТРК. І все ж, голова Нацради Віталій Шевченко не виключає, що судове рішення з приводу НТН Нацрада оскаржить. На його думку, видача ліцензій мовникам має відбуватися виключно на конкурсних засадах. І у випадку з НТН це було б найкращим варіантом. Бо у разі проведення нового конкурсу на частоти, які зараз належать цьому телеканалу, НТН мав би значні переваги перед іншими претендентами.

Проте ризикувати власники каналу поки що не збираються і покладаються на судові рішення. Тим часом Нацрада прогнозує судові позови від телекомпаній через порушення процедури видачі ліцензій на мовлення. Про це журналістам повідомив голова Нацради Віталій Шевченко. Він відзначив, що у суди можуть надходити численні позови від телекомпаній, які не змогли взяти участь у конкурсах на розподіл частот, оскільки вони не проводилися, а частоти з порушеннями віддавалися іншим. За словами заступника голови Нацради Ігора Куруса, понад 120 телекомпаній були позбавлені права одержати ліцензії через рішення судів.

Нацрада з телебачення та радіомовлення також планує звернутися до Ради Національної безпеки та оборони й Верховного Суду з приводу порушення колишніми її членами процедури видачі ліцензій на мовлення. У Нацраді вже створена робоча група, яка вивчає факти порушення процедури видачі ліцензій. Вже в середині травня планується повідомити про подібні зловживання.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG