Спеціальні потреби

Нацрада про можливiсть судових позовiв вiд телекомпанiй - 2005-04-29


Київ - 29 квiтня. Інформаційний простір України незабаром може опинитись перед проблемою перерозподілу. Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прогнозує судові позови від телекомпаній через порушення процедури видачі ліцензій. Приводом до цього може стати судове рішення щодо телекомпанії НТН.

Складна ситуація, у якій опинилась сьогодні Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, не була несподіваною. Яке би рішення не прийняв суд з приводу НТН, наступних обвинувачень та судових позовів Національній раді навряд чи вдалось уникнути. Нагадаємо, у четвер Вищий господарський суд залишив у силі постанову Київського апеляційного суду, який визнав законною ліцензію телекомпанії НТН. Свої 75 частот телекомпанія отримала не на конкурсі, який проводить Нацрада, а через суд. Це й послужило приводом для скарг Національної Ради, а пізніше й Генпрокуратури. За даними Нацради, подібним шляхом додаткові ліцензії отримали ще двi телекомпанії, і якщо б суд визнав незаконною ліцензію НТН, то з`явилась би необхідність переглядати ліцензії і цих ТРК. І все ж, голова Нацради Віталій Шевченко не виключає, що судове рішення з приводу НТН Нацрада оскаржить. На його думку, видача ліцензій мовникам має відбуватися виключно на конкурсних засадах. І у випадку з НТН це було б найкращим варіантом. Бо у разі проведення нового конкурсу на частоти, які зараз належать цьому телеканалу, НТН мав би значні переваги перед іншими претендентами.

Проте ризикувати власники каналу поки що не збираються і покладаються на судові рішення. Тим часом Нацрада прогнозує судові позови від телекомпаній через порушення процедури видачі ліцензій на мовлення. Про це журналістам повідомив голова Нацради Віталій Шевченко. Він відзначив, що у суди можуть надходити численні позови від телекомпаній, які не змогли взяти участь у конкурсах на розподіл частот, оскільки вони не проводилися, а частоти з порушеннями віддавалися іншим. За словами заступника голови Нацради Ігора Куруса, понад 120 телекомпаній були позбавлені права одержати ліцензії через рішення судів.

Нацрада з телебачення та радіомовлення також планує звернутися до Ради Національної безпеки та оборони й Верховного Суду з приводу порушення колишніми її членами процедури видачі ліцензій на мовлення. У Нацраді вже створена робоча група, яка вивчає факти порушення процедури видачі ліцензій. Вже в середині травня планується повідомити про подібні зловживання.

XS
SM
MD
LG