Спеціальні потреби

Актуально

Гiлларi Клiнтон

Посилаючись на свій досвід сенатора і першої леді, Гiлларi Клінтон переконана, що має найкращі шанси зайняти Білий дім і стати першою в історії США жінкою-президентом.

Гілларі Клінтон не треба особливо представляти. У минулому перша леді, у наші дні сенатор, яку двічі обирали, тепер змагається за Білий дім. Про неї пишуть багато і часто. Хоча вона у багатьох колах вважається лідером перегонів, як свідчать соціологічні опитування, з усіх кандидатів, демократів і республіканців, які балотуються у президенти, у неї також найвищий негативний рейтинг, що почав формуватися з часів її перебування у Білому домі.

Будучи першою леді, вона очолила групу з реформування системи охорони здоров’я. Закінчилося це повним фіаско. Представлений нею план не знайшов підтримки у Конгресі, і провалився через складність і бюрократизм. Відтак почався період скандалу з Монікою Левінські – стажисткою Білого дому, яка мала статеві стосунки з Президентом Клінтоном. Попри розголошення цієї справи, Гілларі Клінтон залишилася зі своїм чоловіком, що зустріли співчуттям і одночасно критикою. Усі ці скандали, вважають експерти, можуть вплинути на її шанси стати президентом.

Політичний оглядач Леррі Сабато зазначає: “Люди не хочуть повертатися в минуле. Вони не бажають знову переживати старі скандали і бути свідками нових”.

На відміну від часiв коли вона була першою ледi, роки перебування у Сенаті виявилися для Гілларі Клінтон менш бурхливими. Хоча знову ж таки голос, відданий “за” план Президента Буша вторгнутися до Іраку обурив і продовжує обурювати ліберальних демократів. Пані Клінтон це розуміє:

“Я несу відповідальність за своє рішення, але переголосувати не можу, а дуже би хотіла”.

Політичні оглядачі зауважують, що досвід роботи пані Клінтон у Сенатському комітеті з питань збройних сил і бажання співпрацювати з політичними опонентами у питаннях безпеки, додають їй симпатії виборців. Експерт Американського інституту підприємництва Джон Фортієр зазначає:

“Судячи з її роботи, вона виглядає людиною цілеспрямованою, поміркованою, прагматичною і здатною втримати кермо влади”.

Експерти сходяться на думці, що пані Клінтон на разі проводить добре сплановану передвиборчу кампанію, розраховану не тільки на те, щоби стати єдиним кандидатом від демократів, але і на те, аби заручитися ширшою підтримкою електорату.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG