Спеціальні потреби

Актуально

Майк Гакабi

Колишній губернатор Арканзасу, 52-річний Майк Гакабі (наголос на першому складi), який донедавня був не дуже відомий поза межами свого штату, є одним з претендентів на призначення в кандидати на пост президента від Республіканської партії. Незважаючи на обмеженi ресурси для фінансування кампанії, вiн здобуває дедалi бiльшу популярність серед виборцiв консервативного крила Республіканської партії.

Зокрема вражають вiдчуття гумору та оптимізм Гакабi, що вiн i використав, вiдповiдаюячи на запитання журналiстiв про те, що його спонукало позмагатися за звання кандидата у президенти від республiканцiв:

«Я міг би, звичайно, визнати, що з’їхав з глузду, але це не та відповідь, яку б ви хотіли публікувати. Насправді я вважаю, що Америка потребує позитивного і оптимістичного лiдера для відживлення національного духу».

На пiдтримку консеравторiв Гакабі передусiв розраховує своєю опозицiєю до абортiв та одностатевих шлюбiв. Однак, будучи водночас проповiдником у своїй церквi та бас-гiтаристом у рок-гуртi, вiн також намагається довести, що вiн людина нешаблонна.

Гакабі був губернатором Арканзасу від 1996 по 2007 рік. Порушуючи мантру республiканцiв про необхiднiсть скорочення податкiв, вiн їх пiднiс своєму штатi, однак забезпечив цим медичною опiкою незастрахованих дiтей. На думку ряду аналітиків, поєднанням соціального консерватизму і економічного популізму в Гакабi є добрi шанси заручитися пiдтримкою великого прошарку представникiв середнього класу, в тому числi навiть чорношкiрого населення, яке, як правило, голосує за демократiв.

Гакабi, який виростав у незаможнiй родинi, був першим у своїй сiм`ї, хто здобув вищу освiту. Говорючи про свої шанси зайняти найвищу в країнi посаду, вiн, незважаючи на вiдмiнну партiйну приналежнiсть, наводить приклад Бiлла Клiнтона, якого було обрано президентом двiчi попри те, що i вiн походив з бiдної родини i починав свою полiтичну кар`єру на губернаторському крiслi в Арканзасi.

Гакабi, який майже все своє доросле життя боровся iз зайвою вагою, також вразив багатьох своєю силою волi, кiлька кiлька рокiв втратив біля п’ятдесяти кілограмів ваги - і навiть став бігуном на довгі дистанції.

Дехто припускає, що у Гакабi непоганi шанси прорватися на передовi позицiї у передвиборчому змаганнi. Як вважає полiтолог Стюарт Розенберґ, серед консервативних виборцiв, якi наголошують особливо на традицiйних вартостях, у Гакабi фактично конкурентiв немає:

«Жоден з провідних гравців їм не підходить так, як Гаккабі. Думаю, в Гаккабі з’явились певні шанси, оскільки багато республіканців консервативних поглядiв».

Втiм, як вважають деякi експерти, Гакабi доведеться боротися з iншим дефiцитом – браком досвiду у зовнiшнiй полiтицi. Але i цьому вiн не сам, адже таким досвiдом серед республiканських претендентiв може похвалитися хiба-що довголiтнiй сенатор Джон Мак-Кейн.

Всі новини дня

Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.

Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG