Спеціальні потреби

Позицiя уряду США щодо свободи iнтернету


Уряди, зацiкавленi у недопущеннi людей до вiльних потокiв iнформацiї, щоденно розробляють новi стратегiї та вдаються до дедалi рiзкiших крокiв для цензурування або обмеження своїм громадянам доступу до iнтернету. Ось що сказала з цього приводу заступник державного секретаря США Пола Добрянськi пiд час нещодавньої дискусiї на цю тему, влаштованої Радою директорiв США з питань мiжнародного мовлення:

«Останнiм часом ми спостерiгаємо iнциденти спонсорованих одними урядами атак на iнтернет-ресурси iнших урядiв. Методи, якими оперують першi, змiнюються так швидко, як i самi iнтернет-технологiї».

За словами панi Добрянськi, уряд США розробив три-векторну стратегiю, покликану вiдкрити доступ бiльшiй кiлькостi людей до iнформацiйного ринку нашої доби.

Стратегiя передбачає фiнансування проектiв для розширення доступу до iнтернету в країнах, що розвиваються, монiторинг обмежень, застосовуваних авторитарними режимами та протидiю цим обмеженням дипломатичними шляхами та фiнансуванням антицензурних iнiцiатив:

«Ми намагаємося пiдтримати журналiстiв та органiзацiї захисту свободи слова, що працюють у несприятливих умовах, рiзними грантами та фiнансуванням iнiцiатив таких як забезпечення спецiально захищеними веб-сайтами журналiстiв, дiяльнiсть яких обмежується авторитарними режимами».

Як зазначила Пола Добрянськi, «ми не тiльки намагаємося запевнити, щоби свiтова павутина вiльно розвивалася, але щоби i доступ до неї безупинно розширювався».

XS
SM
MD
LG