Спеціальні потреби

Актуально

Українська служба Голосу Америки розпочинає 60-ий рік мовлення

Коментар керівника служби Адріяна Кармазина з приводу річниці

12 грудня 1949 року вийшла в ефір перша радіопрограма Української служби Голосу Америки. Отож зараз ми розпочинаємо 60-ий рік мовлення. З нагоди круглої дати хочу поділитися деякими міркуваннями про нашу нинішню роботу та очікування на майбутнє.

З погляду журналіста, рік, що минає, був чи не найрезонанснішим в нашій діяльності від часу Помаранчевої революції в Україні. Протягом цього року ми, сподіваюсь, оперативно і вичерпно висвітлили для наших слухачів і глядачів в Україні перебіг сьогодні вже історичної передвиборчої кампанії у США, яка завершилася обранням першого в історії країни чорношкірого президента -- Барака Обами. Висвітлення нами президентських перегонів включало низку прямих включень з партійних з`їздів, в Денвері, Колорадо, та Сейнт-Полі Міннесота, як також подачу нами думок експертів з приводу головних внутрішньо- і зовнішно-політичних орієнтирів обидвох провідних кандидатів. І ми сподіваємося, що спосіб висвітлення нами цьогорічної кампанії – попередніх виборів, опитувань громадської думки і кандидатських дебатів – був для Вас таким же цікавим, як для нас захоплюючим.

У наступному, 2009-ому році, Українська служба Голосу Америки намагатиметься бути найнадійнішим для українського споживача джерелом інформації про події у Сполучених Штатах, про їх зовнішню політику (зокрема ту її частину, що стосується України), про новинки та тенденції в американському суспільстві, включаючи найновіші досягнення у сферах охорони здоров`я, освіти, науки і техніки. Звісно, не поза нашою увагою залишаться і проблеми, перед якими сьогодні стоїть Америка та її народ. І, як завжди, ми інформуватимемо Вас про життя американських українців – їх досягнення та їх намагання зберегти і передати наступним поколінням предківську спадщину.

Протягом останніх років Голос Америки виділив чимало ресурсів – фінансових і кадрових – на телепрограми українською мовою. Це – щоденні вечірні теленовини «Час-Time» та щотижневий тележурнал «Вікно в Америку». Нам надзвичайно приємно, що близько чотирьох мільйонів українців щонайменше раз у тиждень дивляться ці програми. Крім цього, ми розширюємо співпрацю з різними телемережами в Україні, пропонуючи їм спеціальні репортажі, які ці часто транслюють у прайм-тайм. І, на майбутнє, ми сподіваємося, що важливе місце в українському інформаційному просторі займе і наша вебсторінка – www.holosus.us – на яку українці могтимуть завітати будь-коли у пошуках інформації про Америку (і світ).

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG