Спеціальні потреби

Американці схвалюють рішення Обами про виведення військ


Військові по всій Америці вітають президентський план виводу військ з Афганістану. Підтримує намір Обами і місто Вотертаун у штаті Нью-Йорк, де живуть військові Десятої Гірської Дивізії, яка протягом останніх десяти років дислокує своїх солдатів до місць військових подій.

Стіни Музею Американського легіону у Вотертауні увішані фотографіями місцевих чоловіків та жінок, які служили країні у часи війни. Багато з них заплатили найвищу ціну.

Філ Гері служив на флоті під час В’єтнамської війни. Він підтримує рішення Обами вивести кілька тисяч солдат з Афганістану вже до кінця цього року.

«Не важливо, у якому часі ми живемо, у якому році – конфлікти у світі будуть завжди. І завжди хтось проситиме допомоги - і ООН і окремі країни. Чи я погоджуюсь з планом президента – так! Адже я вірю в свого президента і довіряю його рішенням», – каже він.

Вотертаун - маленьке індустріальне містечко, розташоване на річці Блек Рівер. Населення у більшості дотримується консервативних поглядів та пишається своєю довгою історією військової служби. Статуї на міській площі віддають шану військовослужбовцям, а також нагадують про війни минулого.

Традиції передались і нинішньому поколінню військових, які служать у Десятій гірській дивізії. Багато з них живуть у Вотертауні. Перші загони на початку війни в Афганістані формувались саме звідси. Дехто відслужив в Афганістані вже три строки. Майор Грем каже, що війни в Афганістані та Іраку виснажили громаду Вотертауна:

«Я думаю, що більшість людей, і не тільки у Вотертауні, але і по всій країні, просто вже втомились від постійних війн. Це нескінченна війна. З великими людськими жертвами, фінансовими витратами. Люди просто вже хочуть покласти цьому кінець».

Майкл Оквендо, Адоніс Родрігез та Льюіс Поліно служать у Форті Драм, живуть вони поблизу з базою. Два місяці тому вони повернулись з Афганістану, де воювали рік. Оквендо не погоджується з президентським планом виведення військ.

«В якомусь обсязі ми маємо залишитись, адже ми так багато там досягли. Ось так вивести війська та залишити все позаду – це погана ідея, адже саме завдяки США там щось покращується. Налагоджуються зв’язки між селищами, будується інфраструктура, країна об’єднується», – каже Майкл.

Льюіс Поліно не погоджується:

«У нас також багато проблем. Я думаю, важливіше вирішувати власні проблеми, тут стільки треба зробити».

Втім, всі троє стверджують – у разі потреби вони знову воюватимуть в Афганістані, адже це їх солдатський обов’язок – служити з честю своїй країні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG