Актуально
- Голос Америки
Американці схвалюють рішення Обами про виведення військ
Військові по всій Америці вітають президентський план виводу військ з Афганістану. Підтримує намір Обами і місто Вотертаун у штаті Нью-Йорк, де живуть військові Десятої Гірської Дивізії, яка протягом останніх десяти років дислокує своїх солдатів до місць військових подій.
Стіни Музею Американського легіону у Вотертауні увішані фотографіями місцевих чоловіків та жінок, які служили країні у часи війни. Багато з них заплатили найвищу ціну.
Філ Гері служив на флоті під час В’єтнамської війни. Він підтримує рішення Обами вивести кілька тисяч солдат з Афганістану вже до кінця цього року.
«Не важливо, у якому часі ми живемо, у якому році – конфлікти у світі будуть завжди. І завжди хтось проситиме допомоги - і ООН і окремі країни. Чи я погоджуюсь з планом президента – так! Адже я вірю в свого президента і довіряю його рішенням», – каже він.
Вотертаун - маленьке індустріальне містечко, розташоване на річці Блек Рівер. Населення у більшості дотримується консервативних поглядів та пишається своєю довгою історією військової служби. Статуї на міській площі віддають шану військовослужбовцям, а також нагадують про війни минулого.
Традиції передались і нинішньому поколінню військових, які служать у Десятій гірській дивізії. Багато з них живуть у Вотертауні. Перші загони на початку війни в Афганістані формувались саме звідси. Дехто відслужив в Афганістані вже три строки. Майор Грем каже, що війни в Афганістані та Іраку виснажили громаду Вотертауна:
«Я думаю, що більшість людей, і не тільки у Вотертауні, але і по всій країні, просто вже втомились від постійних війн. Це нескінченна війна. З великими людськими жертвами, фінансовими витратами. Люди просто вже хочуть покласти цьому кінець».
Майкл Оквендо, Адоніс Родрігез та Льюіс Поліно служать у Форті Драм, живуть вони поблизу з базою. Два місяці тому вони повернулись з Афганістану, де воювали рік. Оквендо не погоджується з президентським планом виведення військ.
«В якомусь обсязі ми маємо залишитись, адже ми так багато там досягли. Ось так вивести війська та залишити все позаду – це погана ідея, адже саме завдяки США там щось покращується. Налагоджуються зв’язки між селищами, будується інфраструктура, країна об’єднується», – каже Майкл.
Льюіс Поліно не погоджується:
«У нас також багато проблем. Я думаю, важливіше вирішувати власні проблеми, тут стільки треба зробити».
Втім, всі троє стверджують – у разі потреби вони знову воюватимуть в Афганістані, адже це їх солдатський обов’язок – служити з честю своїй країні.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум