Спеціальні потреби

Афганське угруповання Талібан захопило ще один район у провінції Гельманд


Афганські таліби

Урядові джерела і угруповання Талібан підтвердили повідомлення, що екстремістські бойовики захопили ще один район у південній провінції Гельманд, яка межує з Пакистаном.

Бойовики Талібану протягом ночі провели несподівану атаку на район Ханашин. Перестрілка продовжувалась деякий час у різних частинах району, заявив в суботу представник провінційного уряду афганським ЗМІ.

Однак представник Талібану сказав, що угруповання захопило весь район і усунуло з нього «ворогів».

У короткій заяві, надісланій «Голосу Америки», він сказав, що повстанці завдали важких втрат афганським силам безпеки перед тим, як вони залишили Ханашин. Немає можливостей перевірити твердження Талібану.

Ханашин розташований на погано контрольованому кордоні з Пакистаном і вже втретє протягом року був захоплений талібами.

У розмові з «Голосом Америки» представники афганських сил безпеки, які просили не називати їх прізвищ, висунули звинувачення, що в нічній атаці взяли участь також повстанці Талібану, які мають свої бази на території Пакистану.

Вони підтвердили, що серед поранених у боях є командувач провінційних сил безпеки. Обидві сторони, згідно з повідомленнями, зазнали важких втрат, але подробиць не подано.

У п’ятницю генеральний інспектор з відбудови Афганістану заявив, що Талібан безпосередньо контролює чотири райони в провінції Гельманд. Протягом перших п’яти місяців цього року афганський уряд втратив контроль над приблизно 5 відсотками районів країни.

Дивіться також: В Україні відсутня вакцина, яка реально зупиняє поліомієліт - координатор USAID

XS
SM
MD
LG