Спеціальні потреби

Американські військові медики діляться досвідом


Через дев`ять років від початку війни в Афганістані американський уряд разом з коаліцією готується до того дня, коли все це закінчиться. І частиною цього підготовчого процесу є гарантування того, що афганські медики зможуть потурбуватися про населення. Так, медичний персонал військовоповітряних сил США працює в регіональному військовому шпиталі Кандагару, де допомагає медпрацівникам краще підготуватися до виконання своїх обов’язків. Адже підвищення рівня надання медичної опіки допоможе афганській армії підвищити свою репутацію, як також стабілізувати ситуацію в регіоні.

Один із афганських солдатів має травму голови. Одразу після того, як він отримав поранення рік тому, його доставили в шпиталь НАТО. Там за його лікування взялися лікарі коаліційних сил. Але від сьогодні його лікуватимуть афганські медики у військовій лікарні Кандагару, яка є головним воєнним шпиталем на півдні Афганістану. Американські воєнні лікарі тут все ще надають допомогу. Але їхнє головне завдання – підвищити рівень медичної опіки, щоби афганські лікарі могли впоратися без міжнародної допомоги.

Капітан військово-повітряних сил США Майкл Гемптон переконаний, що медики коаліції вже достатньо зробили для того, аби система медичної опіки далі працювала вже без їхньої допомоги, а лише завдяки зусиллям афганських лікарів».

Доктор Абдул Хабейр покращував свої професійні навички під керівництвом американських медиків протягом останніх трьох років.

«Я хочу стати добрим лікарем. І хочу, щоби тут була стабільність, щоби люди припинили вбивати один одного і сіяти хаос. А я тоді зможу і далі удосконалювати свої знання і навички хірурга-ортопеда», - говорить Абдул Хабейр.

У одному військовому шпиталі на 50 ліжок лікують і цивільних. Підполковник Метью Іщер є головним медичним радником лікарні. Він сподівається, що афганські лікарі, які тут працюють, зможуть поділитися своїми новими знаннями з іншими медиками цієї розтерзаної війною країни.

«Навички, які вони тут здобувають, будуть передані від військових лікарів цивільним. Це допоможе побудувати медичну систему Афганістану. Нашою метою є те, аби афганці були здатні самі, без зовнішньої допомоги, лікувати важких пацієнтів та хворих у критичному стані», - каже Метью Іщер.

І лише, досягши цієї мети і стабілізувавши ситуацію в країні, американці та їх союзники зможуть урешті залишити Афганістан.

XS
SM
MD
LG