Спеціальні потреби

Афганські демонстранти звинувачують сили НАТО у вбивстві цивільного населення


Сотні демонстрантів вийшли на вулиці населеного пункту у східному районі Афганістану, протестуючи проти того, що, за їх словами, в результаті нічного рейду сил НАТО загинуло щонайменше 11 цивільних.

Понад 300 людей вигукували антиамериканські гасла і кидали камінням в будинок місцевої адміністрації в районі Сурх-Род, що в провінції Нангахар. В сутичці з поліцією поранення отримало щонайменше троє осіб.

Протестанти твердили, що в ході рейду міжнародні сили вбили цивільних.

У заяві сил НАТО сказано, що в результаті спільного рейду сил альянсу та афганських солдатів на схованку неподалік місцевого села загинули – заступник командира угруповання Талібан та кілька бойовиків, і затримано двох екстремістів. У документі НАТО також сказано, що, згідно з повідомленнями, під час операції, яку проведено в четвер, не було жертв серед цивільного населення.

Питання жертв серед цивільного населення дуже делікатне в Афганістані. Під час своїх відвідин Вашингтона цього тижня президент Афганістану Гамід Карзай повторно висловив занепокоєння з цього приводу. Президент Обама обіцяв зробити все для зменшення кількості жертв серед цивільних афганців.

XS
SM
MD
LG