Спеціальні потреби

Між США і афганською опозицією немає згоди щодо Талібану


Посол Ейкенберрі в Гераті

Посол Сполучених Штатів в Афганістані Карл Ейкенберрі заявив у четвер на прес-конференції в Кабулі, що смерть лідера аль-Кайди Осами бін Ладена могла б бути новою рушійною силою у спробах примирення. Він сказав, що це дає угрупованню Талібан – яке довгий час було союзником аль-Кайди – ще один шанс приєднатися до мирного процесу.

Також у четвер опозиційні лідери закликали своїх прихильників, щоб вони піддавали критиці спроби реінтеграції талібів в афганське суспільство.

Лідер афганської опозиції Абдулла Абдулла заявив у четвер сотням своїх прихильників у Кабулі, що примирення з Талібаном – це помилка. Він також сказав, що хоча афганський народ хоче миру, він не хоче його за всяку ціну.

Поки що не було офіційних переговорів, але уряд президента Гаміда Карзая уже встановив контакти з Талібаном. Карзай обіцяв повстанцям, що вони можуть інтегруватися в суспільство, якщо відмовляться від насильства і приймуть афганську конституцію.

Сполучені Штати також підтримали пропозицію про примирення з афганським Талібаном, незважаючи на те, що очолені США коаліційні війська ведуть боротьбу з повстанцями Талібану по всій країні.

Відео - найголовніше

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00
XS
SM
MD
LG