Спеціальні потреби

Міністр Ґейтс прибув до Афганістану для ознайомлення із становищем


Міністр Роберт Ґейтс і командувач коаліційних військ генерал Дейвид Петреус

Міністр оброни Сполучених Штатів Роберт Ґейтс прибув до Афганістану для перевірки поступу у війні. Його візит збігається в часі із зростаючим напруженням у відносинах з афганськими лідерами з приводу жертв серед цивільного населення.

Згідно з передбаченнями, дводенний візит Ґейтса зосереджуватиметься на передачі афганським силам відповідальності за втримання безпеки. Під час зустрічі в понеділок ввечері з президентом Гамідом Карзаєм розмови зосереджувались на недавніх жертвах серед цивільних афганців у ході бойових дій коаліційних військ.

В понеділок вранці міністр оборони Ґейтс відвідав базу військово-повітряних сил Баграм, що на північ від Кабула. Під час зустрічі з військовослужбовцями Ґейтс сказав їм, що, незважаючи на «важку» зиму, вони зробили чималий поступ. Проте він попередив, що перед ними навіть ще важча весна і літо.

Командувач очолених союзом НАТО сил у східному районі Афганістану генерал-майор Джон Кемпбелл заявив репортерам, які супроводять Ґейтса, що хвиля насильства в районі навіть збільшилася. Кемпбелл сказав, що екстремісти намагаються раніше розпочати свою весняну наступальну операцію.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG