Спеціальні потреби

США та НАТО підтримають переговори афганського уряду з Талібаном


Американські урядовці підтримали ініціативу уряду Афганістану знайти порозуміння з лідерами руху Талібан. Виступаючи перед репортерами на нараді НАТО у Брюсселі, державний секретар Гілларі Клінтон та міністр оброни Роберт Ґейтс при цьому зауважили, що армії США та НАТО не повинні припиняти тиск на бойовиків. На їх думку, мирні переговори афганського уряду з Талібаном можуть бути безрезультатними.

Роберт Ґейтс та Гілларі Клінтон наполягають, що будь-які переговори з Талібаном повинні йти під головуванням афганського уряду. За словами Клінтон, примирення між владою і бойовиками в Афганістані є непростим і багатоступеневим завданням:

«Ми підтримуємо те, що робить Афганський уряд. Ми хотіли і отримали відкритість у цьому питанні і ми розуміємо їхні бажання та цілі. Уряд Карзая також чітко розуміє межі, за які ми не можемо виходити».

Клінтон та Ґейтс наголосили, що Сполучені Штати вважають, що більш реалістичним є план так званої «реінтеграції» – переманювання бійців Талібану нижньої ланки від воєнних дій за допомогою різних стимулів. При цьому Роберт Ґейтс зазначив, що спроба помиритися з Талібаном на найвищому рівні також заслуговує на увагу:

«Чи це приведе до суттєвих змін у короткотерміновій перспективі чи сформує основу для якихось зрушень, що наступлять через місяці або роки, – я думаю, що це не так важливо. Ми повинні використовувати ті можливості, які з’являються».

Коментарі американських посадовців з’явилися на наступний день після того, як альянс погодився сприяти безпечному пересуванню командирів Талібану на переговори у Кабул. У четвер Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що його організація готова забезпечити проведення мирних переговорів між Талібаном та урядом Афганістану:

«Наша позиція така: ми посприяємо цьому процесу практичною допомогою, якщо така виявиться необхідною. Я не буду вдаватися у деталі, але якщо ми отримаємо відповідний запит, ми будемо готові допомогти.

Керівник НАТО підкреслив, що протягом цього часу Альянс не послаблюватиме військового тиску на Талібан. За його словами, щоб мирна угода відбулася, Талібан має виконати кілька обов’язкових умов: відмовитися від будь-яких зв’язків з аль-Кайдою, скласти зброю і визнати Конституцію Афганістану.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG