Спеціальні потреби

З номінацією на "Оскар" режисера фільму про Майдан привітали і у верхівці Росії - Інтерв'ю. Відео


Ось що може завадити фільму про Майдан взяти "Оскар" - Інтерв'ю з режисером. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Ось що може завадити фільму про Майдан взяти "Оскар" - Інтерв'ю з режисером. Відео

Стрічка про протести на Майдані «Зима у вогні» потрапила в остаточний список 5 претендентів на престижу премію Оскар у категорії повнометражних документальних фільмів, про що сьогодні оголосила Американська Академія кінематографічних мистецтв. Церемонія нагородження відбудеться 28 лютого у Лос-Анджелесі.

З режисером стрічки Євгеном Афінєєвським «Голосу Америки» вдалося зв`язатися, коли він їхав з аеропорту в готель одного європейського міста. Говорити, де саме в той момент він перебував, Євген не став, бо не хотів мати надмірної уваги преси, але від інтерв`ю «Голосу Америки» не відмовився.

Афінєєвський розповів, що дізнався про те, що увійшов до п`ятірки претендентів на Оскар, коли його літак приземлився в аеропорту. Тільки він вмикнув телефон, йому почали дзвонити друзі і повідомляти цю новину, у тому числі з Посольства України в США.

У першу чергу, тому що це вони, ті хлопчики й дівчатка, стояли там зі мною. Це їхня заслуга

Окрім власних зйомок, у фільмі використані матеріали, надані режисерові 28 українськими операторами, а виробництво підтримала американська компанія Netflix. Номінація на Оскар, говорить Євген, є і їхньою заслугою, як також заслугою усіх героїв фільму, тих, хто був на Майдані.

«У першу чергу, тому що це вони, ті хлопчики й дівчатка, стояли там зі мною. Це їхня заслуга. Це заслуга моєї команди американської, моїх чудових продюсеров. Це заслуга Netflix, які повірили в мене і дали мені можливість донести цю історію до 130 країн світу. Це як Майдан - всі були разом, тому всі перемогли».

Євген Афінєєвський, народився в Казані, виїхав з батьками в Ізраїль, де прожив 9 років. Після чого, 15 років тому, переїхав в США. Така цікава біографія режисера фільму про події в Україні стає джерелом несподіваних реакцій та претензій.

Лукавити мені нічого. Я зробив все по совісті. Я, напевно, зберіг частинку світової історії, завдяки хлопцям та дівчатам, які були зі мною.
Євген Афінєєвський

«Звичайно, хтось писав і говорив, що я працюю на Держдеп або продався фашистам. Але я можу сказати, що навіть відомі люди зі Росії сьогодні подзвонили і привітали мене - люди, які належать до російського шоу-бізнесу, російської політичної верхівки. Багато з них гідно оцінили мій фільм. Мої колишні однокласники стежать за моєю творчістю. А також моя команда в Україні - Укрстрім, Спільнобачення, хлопчики і дівчата, які були там зі мною, які довірили мені і повірили в мене і стежать за моїм талантом, і ми весь час на зв'язку».

Євген говорить, що вірив в успіх фільму, а своїм найбільшим конкурентом з п`яти претендентів на Оскар вважає стрічку «Погляд Тиші». Виграє він Оскар, чи ні, свій внесок, вважає режисер, вже зробив:

«Лукавити мені нічого. Я зробив все по совісті. Я, напевно, зберіг частинку світової історії, завдяки хлопцям та дівчатам, які були зі мною. Я цим пишаюся. Ось це мені важливо. І важливо, що Netflix доніс мій фільм до глядачів в 130 країнах світу».

Дивіться також: Як розуміти та оцінювати слова Обами про Україну, пояснила конгресвумен-демократ

Як розуміти та оцінювати слова Обами про Україну, пояснила конгресвумен-демократ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG