Спеціальні потреби

ГПУ готує нову справу проти Тимошенко


ГПУ готує нову справу проти Тимошенко

Генпрокуратура може порушити проти Юлії Тимошенко ще одну (вже четверту за рахунком) кримінальну справу. Про це заявив, виступаючи у Верховній раді, перший заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін. Як він уточнив, це станеться в тому разі, якщо до ГПУ надійдуть матеріали Орегонського суду США про махінації із закупівлею урядом Тимошенко антигрипозних вакцин. Посадовець спрогнозував, що справу стосовно «Укрвакцини» можуть об’єднати з раніше порушеними справами про «кіотські» гроші та про закупівлю машин швидкої допомоги.

Кузьмін повідомив також новину про те, що у «газовій справі» проти Юлії Тимошенко свідчив Віктор Ющенко. Екс-президент був допитаний у справі про газові контракти, і його свідчення «підшито» до матеріалів, – підтвердив заступник генпрокурора.

Пояснюючи суть «газових» звинувачень, Кузьмін заявив, що екс-прем’єрові інкримінують укладення явно невигідного для України газового договору з Росією у 2009 році. За даними генпрокуратури, Тимошенко змусила голову НАК Нафтогаз Олега Дубину підписати цей договір, погрожуючи йому звільненням. Згідно з договором, ціна російського газу зросла, ціна українського транзиту не змінилася, і збитки державі – за підрахунками генпрокуратури – склали понад півтора мільярда гривень.

Як вважає Кузьмін, його відомство зібрало достатньо доказів для того, аби суд у цій справі виніс обвинувальний вирок.

Виступаючи з трибуни парламенту, заступник генпрокурора категорично відкинув наявність у справі Тимошенко політичної складової, назвавши це «маячнею».

«Звинувачення слідства в тому, що хтось із слідчих або керівництва генеральної прокуратури виконує якісь політичні замовлення, – ну, це якась маячня. І звинуватити слідчого в тому, що він політично заангажований, виконуючи якісь там злочинні накази по збору доказів – ну, я прошу пробачення, але це недержавна позиція. У слідчого нема іншої роботи, крім як розслідувати злочини», – запевнив Кузьмін.

А тим часом депутати з фракції БЮТ проігнорувавли виступ Кузьміна. Бютівці, що вимагали звіту особисто генпрокурора Віктора Пшонки, не захотіли слухати його заступника. На знак протесту опозиціонери, вдягнені у білі футболки з написом «Свободу політв’язням», демонстративно залишили парламентську залу.

Пізніше в кулуарах Верховної ради з’явилася лідер опозиції. Відмову генпрокурора Пшонки приїхати звітувати в парламент Тимошенко розцінила як страх брати на себе персональну відповідальність за, як було сказано, «сфальшовані замовні справи».

Лідер «Батьківщини» прокоментувала також новину про можливе порушення проти неї нової кримінальної справи. Як заявила Тимошенко, вона не може відповідати за закупівлю вакцин, оскільки цим займався екс-міністр охорони здоров’я – «людина Азарова». Як нагадала екс-прем’єр, її уряд був коаліційним, і Мінохорони здоров’я очолював міністр за квотою іншої політичної сили. «На закупівлях сиділа людина, яка є бізнес-партнером Азарова», – наголосила Тимошенко.

Протистояння колишньої і нинішньої влади триває, і справи проти опозиції множаться. У з’ясуванні стосунків навряд чи допоможе справедливий суд. Надія на суд присяжних, якого вимагали для себе Юлія Тимошенко і Юрій Луценко, виявилась примарною. У середу першого червня Верховна рада відмовилась включати до порядку денного розгляд законопроекту, всенесеного опозицією, про запровадження в Україні суду присяжних.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG