Спеціальні потреби

Актуально

Убивство Ахмеда Валі Карзая може посилити неспокій в Афганістані

Зведений брат президента Афганістану Гаміда Карзая – Ахмед Валі Карзай, який отримав смертельне кульове поранення, помер по дорозі до лікарні. Навколо госпіталю у Кандагарі було посилено охорону. Втім, зведеного брата президента Карзая привезли уже мертвим. Місцеві жителі не розуміють, як таке могло статися.

Ахмед Валі Карзай був досить скандальною фігурою. Його звинувачували в причетності до торгівлі опіумом, а також організації масових фальсифікацій на користь свого брата на виборах президента у 2009-му році. Тоді Гамід Карзай таки був переобраний президентом. З іншого боку, Ахмеду закидали співпрацю з американськими спецслужбами. Але достеменно відомо те, що він був головою Ради провінції Кандагар і дуже впливовою людиною в другому за величиною місті Афганістану – Кандагарі, де активно діяли повстанці. Чимало людей вважали його підтримку критично важливою для гарантування стабільності на півдні країни.

«Зрозуміло, що Ахмед Валі Карзай відігравав дуже важливу роль в політиці Кандагару. Він був братом Гаміда Карзая і, безумовно, його втрата завдасть важкого удару по президенту», – каже високопоставлений цивільний представник НАТО Саймон Ґасс.

Ґасс говорить, що президент Карзай має велику підтримку на півдні Афганістану, тож має витримати політичний удар, пов’язаний з втратою брата. Втім, дехто говорить, що убивство Ахмеда навпаки демонструє слабкість чинного уряду і показує впливовість Талібану, який взяв на себе відповідальність за убивство. Енн Марлоу з Інституту Гадсона не погоджується. За її словами, Ахмед Валі Карзай був головорізом, якого підтримував американський уряд.

«Америка повинна припинити бачити вакуум там, де можна було б створити демократію. Відсутність впливової особи – це не вакуум. Ми ж не кажемо, що у нас утворився вакуум у Нью-Йорку чи Лос-Анджелесі лиш тому, що прибрали боса найпотужнішої мафії», – говорить аналітик Інституту Хадсона Енн Марлоу.

Убивство Ахмеда Валі Карзая сталося у час, коли США та коаліційні сили починають зменшувати присутність своїх військ в Афганістані.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG