Спеціальні потреби

Актуально

Убивство Ахмеда Валі Карзая може посилити неспокій в Афганістані

Зведений брат президента Афганістану Гаміда Карзая – Ахмед Валі Карзай, який отримав смертельне кульове поранення, помер по дорозі до лікарні. Навколо госпіталю у Кандагарі було посилено охорону. Втім, зведеного брата президента Карзая привезли уже мертвим. Місцеві жителі не розуміють, як таке могло статися.

Ахмед Валі Карзай був досить скандальною фігурою. Його звинувачували в причетності до торгівлі опіумом, а також організації масових фальсифікацій на користь свого брата на виборах президента у 2009-му році. Тоді Гамід Карзай таки був переобраний президентом. З іншого боку, Ахмеду закидали співпрацю з американськими спецслужбами. Але достеменно відомо те, що він був головою Ради провінції Кандагар і дуже впливовою людиною в другому за величиною місті Афганістану – Кандагарі, де активно діяли повстанці. Чимало людей вважали його підтримку критично важливою для гарантування стабільності на півдні країни.

«Зрозуміло, що Ахмед Валі Карзай відігравав дуже важливу роль в політиці Кандагару. Він був братом Гаміда Карзая і, безумовно, його втрата завдасть важкого удару по президенту», – каже високопоставлений цивільний представник НАТО Саймон Ґасс.

Ґасс говорить, що президент Карзай має велику підтримку на півдні Афганістану, тож має витримати політичний удар, пов’язаний з втратою брата. Втім, дехто говорить, що убивство Ахмеда навпаки демонструє слабкість чинного уряду і показує впливовість Талібану, який взяв на себе відповідальність за убивство. Енн Марлоу з Інституту Гадсона не погоджується. За її словами, Ахмед Валі Карзай був головорізом, якого підтримував американський уряд.

«Америка повинна припинити бачити вакуум там, де можна було б створити демократію. Відсутність впливової особи – це не вакуум. Ми ж не кажемо, що у нас утворився вакуум у Нью-Йорку чи Лос-Анджелесі лиш тому, що прибрали боса найпотужнішої мафії», – говорить аналітик Інституту Хадсона Енн Марлоу.

Убивство Ахмеда Валі Карзая сталося у час, коли США та коаліційні сили починають зменшувати присутність своїх військ в Афганістані.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG