Спеціальні потреби

Американські аеропорти не можуть гарантувати безпеку пасажирам


Понад 25 тисяч разів протягом останніх десяти років авіапасажирам вдавалося обходити системи безпеки в американських аеропортах. Потенційно, кожен такий епізод міг призвести до повторення терористичної атаки, на зразок тих що сталися 11 версесня 2001-го року. Такі тривожні дані містяться у щойно опублікованому звіті комітету конгресу США, який вивчав ефективність систем захисту американських аеропортів за останнє десятиліття.

У звіті говориться, що після терористичних атак 11-го вересня, Сполучені Штати витратили мільярди доларів на покращення безпеки авіатранспорту. Втім попри усі зусилля, багатьом людям, свідомо чи не свідомо, вдавалося ці системи захисту обійти.

Звіт спеціальної комісії Конгресу підрахував, що протягом останніх 10-ти років на кожних 170 000 пасажирів ставався один інцидент з безпекою.

На початку липня у салоні літака, що прилетів з Бостона, було знайдено забутий кимось з пасажирів електрошоковий пістолет, що зовні виглядав як звичайний мобільний телефон. Як така зброя могла потрапити на борт – досі не відомо.

У червні, виходець з Нігерії, перелетів через всю Америку з Нью-Йорка в Лос-Анжелес з простроченим посадковим талоном, виписаним на чуже ім’я, який він підбрав у смітнику. Пізніше він зізнався, що робив подібний трюк не вперше.

Понад 14 000 разів людям вдавалося несанкціоновано проникати у заборонені зони аеропортів. У Нью Йорку чоловік оминув кордон безпеки лише для того, щоб попрощатися зі своєю подругою. Коли його впіймали, кілька тисяч пасажирів довелося вивести з терміналу і повторно перевірити.

Експерти кажуть, що головною причиною збоїв систем безпеки в аеропортах є людський фактор - помилки офіцерів безпеки і працівників авіакомпаній.

Адмінстрація з безпеки на транспорті (TSA) назвала звіт оприлюднений комісією Конгресу – оманливим, оскільки більшість вказаних порушень були мінімальними, а їх кількість становили лише мізерну долю від одного відсотка усіх пасажирів. Втім, експерти зауважують, що навіть один подібний випадок міг вести до катастрофічних наслідків, на зразок терактів 2001-го року.

У той час, як влада США намагається підвищити безпеку польотів, чимало пасажирів скаржаться, що перевірки стали надто суворими. Роззування, скидання ременів, проходження крізь сканери і навіть обшуки багатьом здаються надмірними. Втім і урядові структури, і авіакомпанії у цьому питанні одностайні – немає нічого важливішого за безпеку пасажирів на борту, а тому забагато обережності – не буває.

XS
SM
MD
LG