Спеціальні потреби

Актуально

США та союзників непокоїть загроза застосування Росією нестратегічної ядерної зброї 

Архівне фото: Заступник міністра оборони США Колін Каль 

Заступник міністра оборони США Колін Каль висловив "особливе занепокоєння" щодо загрози використання Росією нестратегічної ядерної зброї. Російська доктрина розробки та використання нестратегічної ядерної зброї, як видається, "знижує поріг і збільшує можливість застосування цієї зброї" поза тим контекстом ядерної війни, який зазвичай розглядається як сценарій для застосування ядерної зброї, заявив Каль у своєму виступі на конференції ООН із ядерного роззброєння в п'ятницю.

Російське вторгнення до України, яке погіршили відкриті ядерні погрози Росії проти інших країн, особливо тих, які відмовились від ядерної зброї, модернізація ядерних сил Росією, включаючи нестратегічну ядерну зброю а також її готовність використовувати агресивну ядерну риторику, що сягає ядерного примусу, є яскравим нагадуванням ядерного ризику в сучасних конфліктах
Колін Каль, високопосадовець Пентагону

Він підкреслив, що вторгнення Росії до України стало нагадуванням про ядерні ризики в сучасних конфліктах.

"Російське вторгнення до України, яке погіршили відкриті ядерні погрози Росії проти інших країн, особливо тих, які відмовились від ядерної зброї, модернізація ядерних сил Росією, включаючи нестратегічну ядерну зброю а також її готовність використовувати агресивну ядерну риторику, що сягає ядерного примусу, є яскравим нагадуванням ядерного ризику в сучасних конфліктах", - додав Каль.

Каль наголосив, що використання нестратегічної ядерної зброї завжди має стратегічні чи глобальні наслідки.

Загроза застосування нестратегічної ядерної зброї Росією непокоїть на лише США, але і інші країни. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну, обмеження нестратегічної ядерної зброї були предметом обговорення США та Росії в сфері контролю над ядерної зброєю, заявила заступниця держсекретаря США Бонні Дженкінс у своєму виступі на події.

"Нестратегічна ядерна зброя є предметом діалогу з Росією, що почався минулого року, до їхнього вторгнення до України. Ми чули від європейських колег та від інших занепокоєння щодо застосування нестратегічної ядерної зброї", - додала вона.

США прагнуть продовжити строк дію та розширити предмет американсько-російської угоди із контролю над ядерною зброєю START, строк дії якого закінчується в 2026 році.

Каль назвав чотири перепони, які заважають усунути ядерну зброю в світі, повідомили в Пентагоні:

- Неспровоковане вторгнення Росії до України та безвідповідальна ядерна риторика.

- Швидке розширення, модернізація та диверсифікація ядерної зброї Китаєм та загроза в Тайванській протоці.

- Відмова Ірану відповісти на занепокоєння МАГАТЕ і повернутись до ядерної угоди.

- Можлива підготовка до наступного ядерного випробування у Північній Кореї і постійні ракетні випробування.

Всі новини дня

Студенти Стенфордського Університету збирають гроші для України за допомогою бігу. Відео

Група українських студентів Стенфордського Університету в Каліфорнії, започаткувала цілий ряд благодійних проектів, покликаних допомогти Україні. Поміж іншого вони придумали спосіб збирати гроші за допомогою бігу. Як саме вони це роблять дізнавалась Христина Шевченко.

Як українці, які не пройшли «фільтрацію» на російському кордоні, потрапляють в російські СІЗО. Відео

Росія захопила та депортувала на свою територію принаймні мільйон двісті тисяч українців серед них майже півмільйона дітей. Такі дані станом на кінець червня подає віце-прем'єрка України Ірина Верещук. Багатьох утримують у російських СІЗО або ж на підконтрольних Росії територіях.

Засідання Радбезу щодо ситуації на Запорізькій АЕС: заяви США, МАГАТЕ. Відео

Засідання Радбезу щодо ситуації на Запорізькій АЕС: заяви США, МАГАТЕ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

У Нью-Йорку відбувається засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації на Запорізькій АЕС.

98% українців вірять у перемогу – нове опитування. Відео

98% українців вірять у перемогу – нове опитування. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

98% українців впевнені у перемозі у війні, понад 90% схвалюють роботу президента Зеленського. Такими є результати нового опитування українців, проведеного Міжнародним республіканським інститутом США.

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на ЗАЕС. Відео

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на ЗАЕС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на Запорізькій атомній електростанції. Засідання скликала Росія через, як зазначається, удари по Запорізькій АЕС. Серед ключових спікерів – генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Про засідання у штаб-квартирі ООН – Ірина Соломко.

Більше

XS
SM
MD
LG