Спеціальні потреби

Актуально

США та союзників непокоїть загроза застосування Росією нестратегічної ядерної зброї 

Архівне фото: Заступник міністра оборони США Колін Каль 

Заступник міністра оборони США Колін Каль висловив "особливе занепокоєння" щодо загрози використання Росією нестратегічної ядерної зброї. Російська доктрина розробки та використання нестратегічної ядерної зброї, як видається, "знижує поріг і збільшує можливість застосування цієї зброї" поза тим контекстом ядерної війни, який зазвичай розглядається як сценарій для застосування ядерної зброї, заявив Каль у своєму виступі на конференції ООН із ядерного роззброєння в п'ятницю.

Російське вторгнення до України, яке погіршили відкриті ядерні погрози Росії проти інших країн, особливо тих, які відмовились від ядерної зброї, модернізація ядерних сил Росією, включаючи нестратегічну ядерну зброю а також її готовність використовувати агресивну ядерну риторику, що сягає ядерного примусу, є яскравим нагадуванням ядерного ризику в сучасних конфліктах
Колін Каль, високопосадовець Пентагону

Він підкреслив, що вторгнення Росії до України стало нагадуванням про ядерні ризики в сучасних конфліктах.

"Російське вторгнення до України, яке погіршили відкриті ядерні погрози Росії проти інших країн, особливо тих, які відмовились від ядерної зброї, модернізація ядерних сил Росією, включаючи нестратегічну ядерну зброю а також її готовність використовувати агресивну ядерну риторику, що сягає ядерного примусу, є яскравим нагадуванням ядерного ризику в сучасних конфліктах", - додав Каль.

Каль наголосив, що використання нестратегічної ядерної зброї завжди має стратегічні чи глобальні наслідки.

Загроза застосування нестратегічної ядерної зброї Росією непокоїть на лише США, але і інші країни. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну, обмеження нестратегічної ядерної зброї були предметом обговорення США та Росії в сфері контролю над ядерної зброєю, заявила заступниця держсекретаря США Бонні Дженкінс у своєму виступі на події.

"Нестратегічна ядерна зброя є предметом діалогу з Росією, що почався минулого року, до їхнього вторгнення до України. Ми чули від європейських колег та від інших занепокоєння щодо застосування нестратегічної ядерної зброї", - додала вона.

США прагнуть продовжити строк дію та розширити предмет американсько-російської угоди із контролю над ядерною зброєю START, строк дії якого закінчується в 2026 році.

Каль назвав чотири перепони, які заважають усунути ядерну зброю в світі, повідомили в Пентагоні:

- Неспровоковане вторгнення Росії до України та безвідповідальна ядерна риторика.

- Швидке розширення, модернізація та диверсифікація ядерної зброї Китаєм та загроза в Тайванській протоці.

- Відмова Ірану відповісти на занепокоєння МАГАТЕ і повернутись до ядерної угоди.

- Можлива підготовка до наступного ядерного випробування у Північній Кореї і постійні ракетні випробування.

Всі новини дня

Американсько-Українська Ділова Рада 30 років залучає інвестиції в Україну, і продовжує робити це у воєнний час. Відео

Збирати міни замість врожаю, терпіти фінансові збитки, але не згортати бізнес. Щонайменше 200 американських компаній продовжують працювати в Україні в умовах війни за підтримки однієї з найбільших торгових асоціацій – Американсько-Української Ділової Ради у Вашингтоні. 

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

Більше

XS
SM
MD
LG