Спеціальні потреби

США попереджають про загрозу з боку аль-Кайди


США оголосили глобальне попередження для тих, хто подорожує, у зв’язку з невизначеною терористичною загрозою з боку аль-Кайди.

В оприлюдненій у п’ятницю Державним департаментом заяві зазначається, що потенційна загроза нападів особливо сильна на Близькому Сході та на півночі Африки і, що атака може бути здійснена з Аравійського півострова.

У Держдепартаменті додали, що дія попередження триватиме до 31 серпня.

У четвер, Державний департамент повідомив, що в неділю 4 серпня ряд посольств і консульств США по всьому світу будуть закриті у зв'язку із загрозою безпеці їх співробітникам.

У заяві зазначається, що посольства і консульства, яким було сказано призупинити роботу, у звичайному режимі працюють у неділю.

У список таких дипломатичних представництв входять посольства в мусульманських країнах, які зазвичай відкриті з неділі по четвер.

Представниця Держдепартаменту Марі Гарф назвала рішення закрити дипломатичні місії запобіжним заходом.

Офіційні особи каждуть, що не виключено, що з'являться і інші дати, коли посольства будуть закриті.

Посольства США часто стають мішенню атак учасників масових протестів. Нагадаємо, 11 вересня 2012 року при нападі на американське посольство у лівійському Бенгазі загинули посол Крістофер Стівенс і ще троє громадян США.

Неділя є робочим днем для багатьох американських дипломатичних місій у мусульманських країнах. Дипломатичні представництва США в Європі, Латинській Америці і в багатьох інших регіонах світу зазвичай закриті по неділях.
XS
SM
MD
LG