Спеціальні потреби

До надання Україні військової допомоги закликали екс-держсекретарі США


Ціна гарантій США перевіряється в Україні - ветерани Держдепу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Ціна гарантій США перевіряється в Україні - ветерани Держдепу. Відео

На слуханнях у Сенаті Мадлен Олбрайт, Джордж Шульц і Генрі Кіссинджер висловились за надання Україні оборонної зброї і протистояння агресії Росії.

Колишні держсекретарі США Мадлен Олбрайт, Джордж Шульц та Генрі Кіссинджер назвали американським обов'язком - протистояти російській агресії та висловились за надання Україні оборонної зброї. Про це вони заявили у четвер під час слухань у комітеті з питань збройних сил Сенату США.

Російська агресія, ядерна програма Ірану та терористи ІДІЛ - найбільш небезпечні загрози перед Сполученими Штатами сьогодні, за версією колишніх державних секретарів США.

Мадлен Олбрайт очолювала Держдеп (1997 – 2001) в часи бомбардування силами НАТО Югославії, прихильниця жорсткої зовнішньої політики в питанні захисту американських інтересів. Вона виступає за активну роль США у розв’занні цих конфліктів:

«Жоден із цих викликів не є прямою загрозою для США, утім їхня інтенсивність та комплексність є приголомшливою».

Поки Росія не почне поважати свої зобов’язання і поки не виведе свої війська з України, не може бути жодного послаблення санкцій
Мадлен Олбрайт

Її жорстка та швидка розмова не видає її 77-річного віку. Мадлен Олбрайт відповідала за зовнішню політику США в команді президента Білла Клінтона. Вона неодноразово бувала в Україні, знайома з багатьма українськими політиками. За її словами, російське вторгнення в Україну змінило систему безпеки на усьому європейському контитненті і вперше з часів Другої світової війни продемонструвало: європейські кордони можуть бути змінені силою.

«Поки Росія не почне поважати свої зобов’язання і поки не виведе свої війська з України, не може бути жодного послаблення санкцій. І якщо Росія продовжуватиме свої дестабілізаційні дії, вона має понести жорсткіші наслідки. Ми повинні підтримати українців військовою допомогою, щоб вони могли себе захистити», заявила на слуханнях Мадлен Олбрайт.

Солідарний із думкою колеги щодо українського питання Джордж Шульц, держсекретар США за президента Рональда Рейґана:

«Ми повинні зробити все в наших силах, щоб навчити українську армію та надати їй необхідне обладнання. Солдати в них є, але давайте допоможемо їм бути ефективними. Тому що там є і російські солдати, і не треба себе обманювати щодо ситуації там».

Те, що робить Росія, схоже на дії терористів ІДІЛ, вони обоє - проти державного устрою
Джордж Шульц

Джордж Шульц (держсекретар 1982 – 1989) закликає також теперішній американський уряд допомогти Україні стати енергетично незалежною від російських нафти та газу. Дії російського війська в Україні колишній держсекретар називає терорстичними, а агресію Путіна він порівнює з небезпекою терориристичного угруповання ІДІЛ.

«Росія демонструє, що лінії кордонів її не хвилюють. Це атака на систему державного устрою. Всі російські сусіди переживають, що вона не має поваги до їхніх кордонів. Те, що робить Росія, схоже на дії терористів ІДІЛ, вони обоє - проти державного устрою. Бо тут йдеться не зовсім про тероризм, а про те, як світ повинен співіснувати», наголосив Джордж Шульц

Україна повинна бути незалежною державою, вільною у виборі своїх партнерів, зокрема щодо НАТО
Генрі Кіссинджер

Шульц, повчаючи молоде покоління, закликає американських політиків виконувати наміри, про які заявили. Інакше, каже він, країна може втратити міжнародну довіру.

Але перед тим, як виконувати заявлені наміри допомогти Україні, потрібно добре продумати стратегію, - опонує колезі 91-річний Генрі Кіссинджер. Він очолював Держдеп (1973 – 1977) за президента Ричарда Ніксона. Кіссинджер обережний щодо конфлікту з Росією, утім сумнівів не має: Україні для здобуття повної незалежності необхідна військова допомога США:

«Україна повинна бути незалежною державою, вільною у виборі своїх партнерів, зокрема щодо НАТО. Україна має зберегти свою територію, а російські війська повинні лишити її територію. Для цього, можливо, знадобляться військові заходи з нашого боку. Але я вважаю, перед тим, як вдатися до військових кроків, ми повинні обдумати стратегію».

Участь США у розв’язанні конфлікту з Росією важлива також з репутаційного боку, - запевняють виступаючі. Колишні держсекретарі попереджають сучасних політиків: Інші країни дивляться, як США реагують на агресію проти державного устрою у Європі і роблять висновки.

Дивіться також: Путіну треба протистояти згуртовано - Олбрайт у Сенаті

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

XS
SM
MD
LG