Спеціальні потреби

Америка підтримуватиме Медведєва на президентських виборах у Росії?


Америка підтримуватиме Медведєва на президентських виборах у Росії?

Через два роки після того як адміністрація Обами запустила кампанію покращення відносин із Росією, віце-президент Байден закликав посилити економічні зв’язки між двома країнами.

Посилаючись на співпрацю двох країн в Афганістані, питанні санкцій щодо Ірану та контролі за ядерними озброєннями, Байден підкреслив успішність перезавантаження відносин між Росією та США:

«Перезавантаження дає результати. Воно працює на користь кожної зі сторін та на благо світу».

За його словами, зменшення політичної напруги між двома країнами призвело до різкого пом’якшення ставлення американців та росіян одне до одного. Сьогодні, лише 2% американців вбачають в Росії загрозу. Про це Байден заявив на зустрічі із бізнес лідерами в Московському державному університеті. Натомість, вже 60% росіян позитивно ставлять до США – на противагу 17% у 2008-му році.

З його словами, наступним кроком має стати вступ Росії до Світової організації торгівлі:

«Скажу так щоб зрозуміло було кожному: президент Обама та я підтримуємо членство Росії у СОТ».

Приєднання до СОТ має бути частиною ширших зусиль Росії у боротьбі з корупцією заради залучення іноземних інвестицій. Посилаючи на випадки, коли люди втрачали цілі статки через корупцію, Байден заявив:

«Російський бізнес та правовий клімат, чесно кажучи, повинні покращуватись. Сьогодні вони становлять головну перешкоду на шляху багатьох компаній».

За рік у Росії відбудуться президентські вибори. Джо Байден натякнув росіянам, що економічна модернізація тісно пов’язана із політичним оновленням.

«Жодні святкові доповіді уряду, жодна реклама, навіть підтримка з боку США, або заміна старих назв на нові не поверне ошуканих, або знервованих інвесторів назад на ринок, де зберігаються всі названі вади. Лише рішучі та реальні реформи можуть переконати та привабити інвесторів», – сказав віце-президент США.

Раніше у четвер, Джо Байден зустрівся за закритими дверима із лідерами російської опозиції. У Московському державному університеті, під час єдиного публічного виступу за час свого дводенного візиту до Росії Джо Байден розповів аудиторії про основи демократії, наголосивши на важливості вільної преси, вільних неурядових організацій та життєздатних опозиційний політичних партій.

«Опитування показують, що більшість росіян хоче обирати місцевих та національних лідерів на відкритих виборах. Росіяни хочуть права на вільні збори, вони хочуть жити в країні, де борються з корупцією. Це і є демократія», – заявив Байден.

Також у четвер Байден зустрівся із прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним. Путін заскочив зненацька віце-президента США запитанням скасувати візи між їх країнами. Путін сказав:

«Це зруйнувало би всі старі стереотипи між Росією та США. Ми б перегорнули дуже важливу сторінку та могли б почати все спочатку».

Байден лише погодився, що це хороша ідея. У своїх публічних коментарях Байден раз за разом хвалив президента Росії Дмитра Медведєва.

Під час їх зустрічі у середу Байден заявив: «Ваше особисте лідерство та розвиток довели, що критики помилялись».

Іншого разу він сказав: «Ми цілком підтримуємо бачення Медведєва, що рушійними силами Росії мають бути інновації та модернізація».

Натомість Байден взагалі не згадував прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна. Російська преса одразу ж припустила, що адміністрація Обами воліла би бачити Медведєва єдиним владним кандидатом на президентських виборах наступного року.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG