Спеціальні потреби

Трампа з ядерною кнопокою назвали у США "недемократичним"


Легковажні та безвідповідальні заяви президента Трампа щодо ядерних озброєнь підвищують страхи щодо системи, яка покладає владу здійснити пуск ядерної зброї виключно у його руки

Повноваження президента США Дональда Трампа одноосібно ухвалювати рішення щодо використання ядерної зброї ідуть у розріз із демократією. Про це у колонці для американського видання The Hill пише Дерил Кімбалл (Daryl G Kimball), виконавчий директор незалежної Асоціації контролю за зброєю.

У статті Кімбалл ратує за розгляд Конгресом можливості встановлення нового протоколу ухвалення рішення щодо використання ядерної зброї, а саме: таке рішення має ухвалюватись більше ніж однією особою (пропонується долучати віце-президента, державного секретаря, лідерів Конгресу); скасувати вимогу автоматично здійснювати пуск ядерних ракет у разі ядерного пуску по США; розширення доступу Конгресу до планів військових США на випадок ядерного конфлікту; задекларувати, що США не стануть першими використовувати ядерну зброю.

Оглядач окремо наполягає на тому, що особисті якості президента Трампа, примушують звернувати увагу на давно назрілу проблему.

"Легковажні та безвідповідальні заяви президента Трампа щодо ядерних озброєнь підвищують страхи щодо системи, яка покладає владу здійснити пуск ядерної зброї виключно у його руки", - пише Кімбалл.

"Ядерні сили та командні центри" США вже зараз здатні пережити масований ядерний удар

У вівторок Сенатський комітет з питань міжнародних відносин проведе слухання з приводу законодавства, яке віддає ухвалення рішень щодо використання ядерної зброї виключно президенту США.

У своїй колонці Кімбалл наголосив, що "ядерні сили та командні центри" США вже зараз здатні пережити масований ядерний удар. Через це, вважає автор, зникає потреба у тому, щоб автоматично завдавати ядерний удар у відповідь ще до того, як вже пущені по США ядерні заряди сягнуть цілі.

Навіть, якби мав місце неядерний збройний конфлікт з Росією чи КНДР, перше використання ядерної зброї було би контрпродуктивним

Використання ядерної зброї першими, наголошує Кімбалл, також позбавлене змісту для США.

"Навіть, якби мав місце неядерний збройний конфлікт з Росією чи КНДР, перше використання ядерної зброї було би контрпродуктивним, адже ймовірно викликало би неконтрольований та потенційно самовбивчий обмін ядерними ударами", - пише автор.

Дивіться також: У якому масштабі російські агенти використовували соцмережі для поширення реклами та фейків під час виборів у США?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG