Актуально
Американка навчає українських бабусь англійської мови
У райцентрі Маньківка біля Умані працює гурток з вивчення іноземної мови для бабусь. Англійську там викладає американська волонтерка.
Молода вчителька з Чикаго працює у Маньківці ось уже понад рік. Ольга Беднарек – волонтерка Корпусу миру США. Вона народилася в Америці, але має польське коріння і вільно говорить по-польськи. Вона каже, що знання цієї слов'янської мови допомогло їй всього лише за рік опанувати з нуля українську. Каже, що вибрала місцем служіння Україну, бо їй було цікаво, наскільки українська культура різниться від польської.
На занятті можна почути такий діалог:
- Скільки тобі років? - Sixty six. Sixty six old, years old. - Old – це стара? Не хочу такого слова! - Як буде "ми молоді"? - We are young!Учасниці гуртка не люблять розмов про вік. А для чого їм англійська, пояснюють так:
"У мене двоюрідна сестра в Торонто живе, близькі знайомі в Нью-Йорку, може, і там треба буде "hello" сказати", каже участниця гуртка Галина Риженко.
"В мене онука в спецкласі англійському вчиться. А як же ж? Бабушка буде відставати від них? Ні!", сміється Ольга Скрипник.
"Ми запрошували волонтера Корпусу миру, щоб вона нам допомогла гарно вимовляти, розмовляти і взагалі, так, у повсякденному житті балакати", ділиться Ганна Бродецька.
А сама Оля, що викладає у школі англійську дітям, так пояснює, чому взяла ще й гурток бабусь: "Мені це радість дає, можна так сказати. Навіть коли я сумую за Америкою або за мамою, то я знаю, що четверги - це мій улюблений день. Тому що я їх бачу, я з ними спілкуюся. Вони дуже відкриті. Дуже, дуже гарні і теплі люди".
Для чого вона так старанно вивчає українську? Як розповідає Оля, вдома в Чикаго студіювала в університеті міжнародні відносини, планує стати дипломаткою, тож має знати багато мов.
"Я вчу українську мову зараз, щоб я могла спілкуватися з людьми в Маньківці, з гуртком. Якби я не говорила українською, то я б не могла працювати з бабусями. А це для мене є дуже, дуже важливе, щоб я могла з ними спілкуватися і говорити про все", каже Ольга. "Зараз усі говорять про Україну. І знати українську мову дуже корисно, якщо я хочу бути дипломатом, то ця мова мені знадобиться", вважає вона.
Дивіться також: Яким цей рік був для американців та чого вони бажають самі собі та іншим у 2020 році?
Всі новини дня
Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.
Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.
Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.
У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.
61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.
Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.
68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.
Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.
Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.
Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.
Дивіться також:
- Голос Америки
В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео
В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.
- Голос Америки
Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео
США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.
- Голос Америки
Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео
Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.
Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.
Форум