Спеціальні потреби

Мін'юст США: Американка зізналася у спробі передати Росії надсекретні матеріали


Штаб-квартира Мін'юсту США

Елізабет Ширлі визнала провину у зберіганні даних Агентства нацбезпеки США

Громадянка США Елізабет Джо Ширлі (Elizabeth Jo Shirley) визнала себе винною у спробі передати надсекретну інформацію для російського уряду. Ширлі визнала себе винною у незаконному зберіганні даних американського Агентства національної безпеки і викраденні власної дитини. Про це повідомляє міністерство юстиції США.

Ширлі 46 років. Вперше вона отримала доступ до секретних даних у 1994 році під час служби у військово-повітряних силах. За свою військову кар'єру американка, зокрема, працювала у розвідці військово-морських сил, Пентагоні, займалася кібер-розслідуваннями. Вона неодноразово отримувала доступ до надсекретної інформації, говориться в повідомленні Мін'юсту.

Ширлі затримали у серпні 2019 року. За даними слідчих, в липні минулого року Ширлі разом зі своєю шестирічною донькою поїхала до Мексики. При цьому американка проживала окремо від дитини. Опікуном дівчинки є батько. З Мексики Ширлі планувала зв'язатися з російською владою і попросити притулку в країні, яка не екстрадує її до США. При собі американка мала документ з надсекретними даними про нацбезпеки США.

Мін'юст стверджує, що у Мексиці Ширлі написала лист російському уряду

Мін'юст стверджує, що у Мексиці Ширлі написала лист російському уряду. У тексті повідомлялося про необхідність в терміновому порядку відправити із США предмети, пов'язані з її роботою, «перш ніж їх заберуть і знищать».

Ширлі загрожує до 10 років в'язниці за незаконне зберігання секретної інформації і до трьох років за незаконний вивіз дитини за межі США.

Російська сторона інформацію поки не прокоментувала.

Дивіться також: Активні користувачі Facebook більш схильні вірити у теорії змов

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG