Спеціальні потреби

У США українського хакера засудили до 7 років позбавлення волі


Український хакер Андрій Колпаков засуджений до семи років тюремного ув'язнення за участь у кіберзлочинному угрупуванні, яке викрало дані мільйонів кредитних і дебетових карток у США, повідомило Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки. 33-річного Колпакова також зобов'язали виплатити 2,5 мільйона доларів як відшкодування збитку.

Він визнав себе винним по одному пункту звинувачення в змові з метою здійснення шахрайства з використанням електронних засобів і по одному пункту звинувачення в змові з метою комп'ютерного злому, йдеться у прес-релізі Мін'юсту США.

Як повідомляло "Радіо Свобода", Колпакова з двома іншими українцями, звинуваченими в участі в діяльності хакерської групи FIN7, заарештували у серпні 2018-го року. У 2019-му році, інший громадянин України, учасник цього ж угрупування Федір Гладир у федеральному суді в американському Сіетлі визнав себе винним за обвинуваченнями в здійсненні кібератак та шахрайстві в обмін на зняття решти обвинувачень.

Колпаков, відзначають американські правоохоронці, здійснював координацію інших хакерів.

Угрупування FIN7, використовувало використовувало ретельно укладені електронні листи, як видавались справжніми, та повторні дзвінки, щоб ошукувати працівників готелів, казіно, та ресторанів. Щойно жертва відкривала додатки до листів, FIN7 використовували шкідливе програме забезпечення, щоб отримати доступ до фінансової інформації, яка після продавалась, або використовувалась в інший протизаконний спосіб.

"У самих лише США, FIN7 отримали доступ до комп'ютерних мереж бізнесів у всіх 50 штатах та Окрузі Колумбія, викравши понад 20 мільйонів записів щодо карток користувачів з понад 6500 терміналів торгових точок понад 3 600 окремих бізнесів. За даними судових документів, жертв зазнали надзвичайних збитків, за деякими оцінками, на понад 1 мільярд доларів", - відзначає прес-реліз Мін'юсту США.

Адвокат Колпакова сказав, що його підзахисний розчарований вироком, але поважає рішення судді.

За його словами, Колпаков, який вже провів три роки під вартою після затримання в Іспанії в 2018 році, планує повернутися в Україну після відбуття терміну покарання.

Глозман повідомив, що його підзахисний в даний час знаходиться під вартою в штаті Вашингтон.

У статті використано матеріали агенції Reuters, "Радіо Свобода".

Дивіться також: Джонсон: Проходження британського військового корабля біля Криму було демонстрацією невизнання російської анексії

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG