Спеціальні потреби

Майбутнє Apple після смерті Стіва Джобса


Перший комп’ютер Apple з’явився у 1976-му році. У 1988-му радянське видання «Наука і життя» писала про майбутній персональний комп’ютер, який придумали переможці конкурсу організованого «Apple», студенти Іллінойського університету. Сьогодні комп’ютери описані студентами стали реальністю. Компанія на чолі зі Стівом Джобсом зробила революцію у світі комп’ютерних технологій, а пристрої компанії з того часу заполонили світ.

Кар’єра Стіва Джобса, який свого часу кинув університетське навчання, склалася тим не менш блискуче. Мільярдер Джобс став втіленням ідеалу бізнесмена: він не лише знав, чого хочуть споживачі, він передбачав якими будуть їхні бажання.

«Все буде переносним. Компактним. Люди хочуть великі кольорові екрани, на яких вони можуть переглядати фотографії та відео», – говорив Джобс про майбутні новинки.

Створивши продукти, які завоювали прихильність мільйонів споживачів, Джобс перетворив майже збанкрутілу на початку 90-их років компанію на одну з найбільших корпорацій у світі. Чи зможе Apple утримувати свої позиції на ринку без свого харизматичного лідера?

«Ми не можемо напевно сказати, що це кінець інноваціям Apple. Я певний, що компанія продовжуватиме випускати нові продукти, адже у них працює багато талановитих людей. Втім, я дещо занепокоєний, що у довгій перспективі кількість новаторських ідей зменшиться», – каже аналітик Марк Ньюман.

За словами експерта, лідерська позиція Apple на ринку електронних товарів може похитнутися через активізацію конкурентів компанії, чимало з яких нині задіяні у гучних судових процесах проти Apple.

«Насправді, на них починають серйозно тиснути такі компанії, як наприклад, Самсунг, при чому виробники продуктів різних цінових категорій. На мою думку, без Стіва Джобса, компанії важко буде з ними конкурувати», – зазначає Ньюман.

Деякі аналітики кажуть, що рішення Джобса раніше цього року піти у відставку та призначення на його посаду Тіма Кука допоможе компанії легше пережити втрату свого харизматичного лідера. Аналітик фондових ринків Френсіс Лан каже, що акції Apple, наприклад, на біржі Гонконгу не впали, що свідчить про впевненість інвесторів у майбутньому компанії:

«Можливо хтось і продасть частину своїх акцій, але особливого впливу на фондові ринки чи на індустрію це не матиме».

Попри стабільний бізнес-прогноз, багато хто вважає, що компанія втратила більше, ніж талановитого керівника. Сьогодні продукти Apple дорожчі, ніж аналоги їхніх конкурентів, втім компанія проводить вдалу рекламну компанію, і споживачі не проти платити більше. Аналітики кажуть, навіть після смерті Джобса, компанія продовжуватиме вгадувати смаки споживачів ще принаймні у наступні три-п’ять років.

XS
SM
MD
LG