Спеціальні потреби

Акції компанії Еппл впали у ціні через хворобу її президента


Акції компанії Еппл впали у ціні на 10% у Європі після того як президент та співзасновник компанії Стів Джобс оголосив про те, що він хоче взяти відпустку через свій стан здоров’я. Американці схвильовані майбутнім компанії без Джобса, втім, аналітики прогнозують, що близьке майбутнє у Еппл залишається безхмарним.

Багато хто впевнений, що без Стіва Джобса компанія Еппл не буде такою, як колись. Втім, ні для кого не стало несподіванкою те, що акції компанії впали в ціні, після того як Джобс оголосив про вже другу свою відпустку через хворобу за останні два роки. Свого часу, у 1976-му році Стів Джобс склав перший комп’ютер Еппл у своєму гаражі. Він також представив світу айпод, айфон і айпед.

«Ці новини неначе прийшли нізвідки. Ніхто не знає на скільки часу він йде і скільки його не буде. Це стало справжнім шоком», – каже журналіст з «Нью-Йорк Таймс» Нік Білтон.

Джобс пережив рак підшлункової залози. У 2009-му році йому пересадили печінку після того як лікарі виявили, що його проблеми зі здоров’ям – це результат гормонального дисбалансу.

У понеділок, після оголошення новин та падіння акцій, компанія Еппл втратила близько 20 мільярдів доларів своєї ринкової вартості. Втім, аналітики кажуть, що ціна на акції встановиться. Вже у вівтрок компанія оприлюднила квартальний звіт, згідно з яким дохід компанії збільшився на 71%. Це означає, що під час свят продалося значно більше айфонів та айпадів, аніж цього очікували аналітики.

«Стів Джобс – це серце та мозок компанії. І якщо ніхто не буде знати коли саме він повернеться, спекуляції лише будуть збільшуватися і це вплине на ціну акцій», – впевнений німецький банківський аналітик Олівер Рот.

Базуючись на останніх даних про прибутки, аналітики прогнозують, що у 2011-му році Еппл продасть більше як 17 мільйонів айподів, 15 мільйонів айфонів та 6 мільйонів айпедів. І станеться це, незважаючи на те, хто керуватиме компанією.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG