Спеціальні потреби

Актуально

Розкішний готель став в'язницею для підозрюваних в корупції аравійців - ЗМІ

Вхід до готелю Ritz-Carlton, де, за повідомленнями, утримують десятки звинувачених в корупції

Уряд Саудівської Аравії має намір конфіскувати готівку та активи вартістю до 800 мільярдів доларів завдяки боротьбі проти корупції серед королівської еліти, повідомляють поінформовані джерела, пише The Wall Street Journal.

В рамках антикорупційних заходів, що розпочались в суботу, було заарештовано декілька провідних бізнесменів, більше 60 принців, посадовців та відомих громадян Саудівської Аравії, повідомляє видання.

Затриманих, за повідомленнями преси, розмістили в одному з найбільш розкішних готелів світу - Riyadh Ritz-Carlton.

Починаючи з неділі, готель закрили, зачинивши масивні ворота, які, зазвичай, залишались відкритими. Туристичним агентствам повідомили, що готель використовується «для урядових потреб».

Ця «зачистка» є наймасштабнішною в сучасній історії королівства, за повідомленням WSJ.

Крон-принц Мохаммед бін Салман, якого в червні назвали спадкоємцем трону, робить кроки з консолідації влади. Мохаммед, який очолює антикорупційну установу, заявляє, що подолання корупції на найвищому рівні необхідне для реформування залежної від нафти економіки.

крон-принц Мохаммед бін Салман
крон-принц Мохаммед бін Салман

Конфіскації також можуть допомогти наповнити державний бюджет. Тривалий період низьких цін на нафту примусив уряд Саудівської Аравії позичати за кордоном та використовувати валютні резерви, які знизились з 730 мільярдів доларів в 2014 до 487,6 млрд у серпні, зазначає видання.

Дивіться також: Час-Тайм. Звіт Пентагону щодо військових сценаріїв розвитку ситуації на Корейському півострові

Всі новини дня

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Більше

XS
SM
MD
LG