Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

В Аризоні набирає чинності новий імміграційний закон

  • Андрій Годованець

29 червня має набрати чинності імміграційний закон штату Аризона, який у черговий раз розколов американське суспільство. Новий закон покликаний покласти край незаконній міграції на території штату і дає правохоронцям безпрецедентно широкі повноваження у затриманні підозрюваних нелегалів. Однак правозахисники вважають його порушенням Конституції США і оскаржують його в суді. Будинок суду в адміністративному центрі Аризони місті Фінікс перебуває в оточенні демонстрантів з обох сторін суперечки. Тим часом чимало іммігрантів залишають штат, що має негативний вплив на місцеву економіку.

Протести викликані імміграційним законом Арізони – це не лише боротьба за громадянські права, а для багатьох і за економічне виживання.

Розарія Перальта хвилюється через можливий масовий виїзд людей. Чимало іммігрантів цілими родинами вже залишають штат. За останні кілька місяців кількість покупців, які заходили до її сімейного продуктового магазину, суттєво зменшилася.

«Вони бояться. Вони або вже виїхали до інших штатів, або просто нічого поки не купують, лише найнеобхідніше, щоб заощадити гроші, адже їм, можилво, доведеться переїхати в інший штат», - каже Розарія.

За новим законом, нелегальна імміграція буде вважатися в Аризоні злочином, що дозволить місцевій поліції на власний розсуд перевіряти документи у будь-кого підозрілого.

Джен Ганс з Центру досліджень громадської політики «Udall», що при Університеті Аризони, каже:

«Цей закон - один з багатьох прийнятих законів, які ускладнюють умови проживання для нелегальних іммігрантів у цьому штаті».

Прихильники закону кажуть, що масовий виїзд нелегалів створить багато місць праці з низьким рівнем оплати. Крім того, кажуть вони, система шкільної освіти та соціальних послуг заощадять гроші платників податків. Втім, опоненти закону у штаті, де кожен третій є латиноамериканцем, кажуть, що він навпаки, принесе шкоди економіці. Особливе занепокоєний власник багатоквартирного будинку Раллі Ранкін.

«Цей закон вже коштує нам 25 відсотків нашого бізнесу, а в перспективі взагалі може довести до банкрутства. Адже якщо бізнес за короткий проміжок часу втрачає 25 відсотків, то це загрожує його виживанню».

Ще один економічний тягар, масові судові позови включно з тим, який подала адміністрація президента Обами, яка намагається у заблокувати втілення закону.

Тим часом біля будівлі суду у Фініксі продовжуються протести. Всередині ж суддя повинен вирішити – чи не суперечить новий імміграційний закон Конституції США і, чи вступить він у силу.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG