Спеціальні потреби

Стрілянина в Аризоні ще раз порушила проблему володіння зброєю у США


Трагедія в Аризоні знову викликала жваве обговорення питання вільного володіння зброєю в американському суспільстві. Одні кажуть, що той факт, що звинувачений, навіть маючи історію психічних відхилень та вживання наркотиків, міг вільно купити напівавтоматичну зброю у супермаркеті свідчить про те, що існуючі обмеження на продаж зброї в США не працюють. Інші роблять з цієї історії зовсім інший висновок – конгресмени мають посилити охорону під час проведення публічних заходів та самі носити зброю.

Після кожної подібної трагедії традиційно піднімається питання – а чи не варто заборонити вільне володіння та носіння зброї? Все більше та більше американців саме так і думають. Але далеко не всі. У жовтні минулого року 44% опитаних американців висловились за право вільно володіти зброєю. Ця підтримка все ж набагато менша, ніж у 1990-му році, коли таких було 78%.

Масові стрілянини, такі як у місті Колумбайн у 1999-му році, чи у Вірджинському політехнічному університеті у 2007-му безумовно впливають на думку населення. Хоча юридичні обмеження на купівлю, володіння та носіння зброї у США існують, вони, як свідчать ледве не щорічні трагедії, не захищають американців від ризику стати випадковою жертвою масово стрілянини.

Конгресмен з Нью-Йорка Керолин Маккарті хоче заборонити приватне право на зброю. Її чоловік був вбитий, син – поранений під час стрілянини на залізниці в Лонг Айленді у 1993-му році. Керолин Маккарті категорична у своїх переконаннях:

«Немає жодної причини для громадянина мати при собі пістолет. Поліція, військові – так. А громадянам це хіба що дає можливість вбити багато людей за кілька секунд».

Деякі конгресмени бачать інше вирішення цієї проблеми. Вони заявили про бажання самим почати носити із собою зброю – для самозахисту. У самому приміщенні Конгресу, яке після атак 11 вересня перебуває під посиленою охороною – законодавці почуваються у безпеці. Але, виїжджаючи в округи, конгресмени мусять турбуватися про свій захист самі.

Конгресмен зі штату Юта Джейсен Чейфец, який має дозвіл на носіння зброї, каже, що тепер він буде частіше брати зброю із собою, особливо у своєму окрузі:

«Це моє право і я хочу цим правом користуватися. Але я сподіваюся, що мені ніколи не доведеться навіть витягати зброю з кобури».

Погрози на адреси законодавців – звичне явище. Всього за два дні до стрілянини в Аризоні, чоловік погрожував сенатору Майклу Бенету розстрілом його помічників та підпалом офісу.

Інші конгресмени, серед яких і Адам Шіф, вважають, що в їхньому житті нічого після трагедії в Аризоні не зміниться:

«Ніхто у суспільстві не застрахований від цього випадкового, безглуздого насилля. Але ми мусимо не дозволити цьому впливати на нашу роботу. Бути народним представником означає бути публічною особою».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG