Спеціальні потреби

Актуально

Стрілянина в Аризоні ще раз порушила проблему володіння зброєю у США

Трагедія в Аризоні знову викликала жваве обговорення питання вільного володіння зброєю в американському суспільстві. Одні кажуть, що той факт, що звинувачений, навіть маючи історію психічних відхилень та вживання наркотиків, міг вільно купити напівавтоматичну зброю у супермаркеті свідчить про те, що існуючі обмеження на продаж зброї в США не працюють. Інші роблять з цієї історії зовсім інший висновок – конгресмени мають посилити охорону під час проведення публічних заходів та самі носити зброю.

Після кожної подібної трагедії традиційно піднімається питання – а чи не варто заборонити вільне володіння та носіння зброї? Все більше та більше американців саме так і думають. Але далеко не всі. У жовтні минулого року 44% опитаних американців висловились за право вільно володіти зброєю. Ця підтримка все ж набагато менша, ніж у 1990-му році, коли таких було 78%.

Масові стрілянини, такі як у місті Колумбайн у 1999-му році, чи у Вірджинському політехнічному університеті у 2007-му безумовно впливають на думку населення. Хоча юридичні обмеження на купівлю, володіння та носіння зброї у США існують, вони, як свідчать ледве не щорічні трагедії, не захищають американців від ризику стати випадковою жертвою масово стрілянини.

Конгресмен з Нью-Йорка Керолин Маккарті хоче заборонити приватне право на зброю. Її чоловік був вбитий, син – поранений під час стрілянини на залізниці в Лонг Айленді у 1993-му році. Керолин Маккарті категорична у своїх переконаннях:

«Немає жодної причини для громадянина мати при собі пістолет. Поліція, військові – так. А громадянам це хіба що дає можливість вбити багато людей за кілька секунд».

Деякі конгресмени бачать інше вирішення цієї проблеми. Вони заявили про бажання самим почати носити із собою зброю – для самозахисту. У самому приміщенні Конгресу, яке після атак 11 вересня перебуває під посиленою охороною – законодавці почуваються у безпеці. Але, виїжджаючи в округи, конгресмени мусять турбуватися про свій захист самі.

Конгресмен зі штату Юта Джейсен Чейфец, який має дозвіл на носіння зброї, каже, що тепер він буде частіше брати зброю із собою, особливо у своєму окрузі:

«Це моє право і я хочу цим правом користуватися. Але я сподіваюся, що мені ніколи не доведеться навіть витягати зброю з кобури».

Погрози на адреси законодавців – звичне явище. Всього за два дні до стрілянини в Аризоні, чоловік погрожував сенатору Майклу Бенету розстрілом його помічників та підпалом офісу.

Інші конгресмени, серед яких і Адам Шіф, вважають, що в їхньому житті нічого після трагедії в Аризоні не зміниться:

«Ніхто у суспільстві не застрахований від цього випадкового, безглуздого насилля. Але ми мусимо не дозволити цьому впливати на нашу роботу. Бути народним представником означає бути публічною особою».

Всі новини дня

"Колосальна гуманітарна, економічна та екологічна катастрофа." Реакція світу на руйнування Каховської ГЕС

Вигляд на будинок культури на затопленій вулиці в Новій Каховці. 6 червня, 2023. Alexey Konovalov/TASS/REUTERS 

Сполучені Штати "дуже стурбовані" повідомленням про руйнування Каховської ГЕС у Херсонській області, контрольованої Росією, і намагаються дізнатися більше про потенційний вплив від цього. Про це заявив у вівторок представник адміністрації президента США Джо Байдена, повідомляють американські ЗМІ.

ООН: Підрив ГЕС - руйнівний наслідок російського вторгнення

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґуттеріш у своєму зверненні у вівторок назвав підрив дамби "колосальною гуманітарною, економічною та екологічною катастрофою."

"ООН не має доступу до незалежної інформації про обставини, що призвели до руйнування греблі Каховської ГЕС. Але ясно одне: це ще один руйнівний наслідок російського вторгнення в Україну. Ми бачимо наслідки в Херсоні, Новій Каховці та ще 80 містах і селах вздовж річки Дніпро. Велике затоплення. Масштабні евакуації. Спустошення навколишнього середовища. Знищення щойно посаджених культур", - зазначив Гуттеріш.

Він додав, що принаймні 16 тисяч людей уже втратили домівки, а для багатьох тисяч інших постачання безпечної та чистої питної води тепер під загрозою.

Генеральний секретар ООН також зауважив, що ситуація з Каховською ГЕС додала загрози для Запорізької атомної електростанції, яка й так перебуває в небезпеці.

Канцлер Німеччини поклав відповідальність на Росію

Підрив дамби Каховської ГЕС у Херсонській області показує "новий вимір", заявив німецький канцлер Олаф Шольц, повідомляє Reuters.

"Це відповідає тому, як Росія безжально веде війну, і узгоджується з багатьма злочинами в Україні. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки необхідно," - заявив Шольц.

Також в ефірі телекомпанії RTL Шольц заявив: "За всіма твердженнями, це агресія російської сторони, щоб зупинити український наступ, захистити власну країну. Це свідчить, що це новий вимір".

Шольц також заявив, що має намір знову поговорити з президентом Росії Володимиром Путіним, але додав, що давно цього не робив і зараз для цього невідповідний час.

Росія розплатиться за воєнні злочини - Урсула фон дер Ляєн

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прирівняла підрив Каховської греблі до воєнного злочину.

"Росія повинна буде розплатитися за воєнні злочини, скоєні в Україні. Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей у Херсонській області", - заявила європейська чиновниця.

За словами фон дер Ляєн, "Європа мобілізує підтримку (Україні - ред.) через механізм цивільного захисту".

Руйнівна катастрофа - прем'єр Канади Джастін Трюдо

Своєю чергою, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо наголосив, що руйнування дамби "є ще одним прикладом жахливих наслідків незаконного вторгнення Росії в Україну".

Виступаючи перед журналістами в Оттаві, Трюдо зауважив, що катастрофа була "абсолютно руйнівною для життя та засобів для існування в усьому регіоні."

Вранці 6 червня Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомило про руйнування Каховської ГЕС "внаслідок ймовірного підриву"."Через це у зоні підтоплення близько 80 населених пунктів", - йдеться в повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський провів екстрене засідання РНБО, на якому погодили низку безпекових і дипломатичних заходів, зокрема, Київ скликає засідання Ради Безпеки ООН з цього приводу.

Фермери в штаті Іллінойс вимушені змінювати плани на посівну через ріст цін на добрива. Відео

Війна Росії в Україні відчувається навіть за тисячі кілометрів, на протилежному континенті. Фермери в американському штаті Іллінойс вимушені змінювати плани на посівну через ріст цін на добрива.

Єльченко: Реакція ООН на підрив Каховської ГЕС квола і запізніла. Відео

Єльченко: Реакція ООН на підрив Каховської ГЕС квола і запізніла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

“Ми можемо вже відверто стверджувати про те, що ООН знаходиться в глибокій кризі. До речі, ще одне підтвердження цього – дуже квола і запізніла реакція сьогодні на підрив Каховської ГЕС”, - заявив колишній представник України в ООН Володимир Єльченко.

"Це обурливий акт, який ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні", – Столтенберґ. Відео

"Руйнування Каховської дамби сьогодні становить загрозу життям тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

"Україна мусить перемогти" - посол США в ОБСЄ відреагував на руйнування дамби в Каховці

Супутниковий знімок Maxar показує зруйнований шлях через дамбу в Новій Каховці. Роздатковий матеріал АFР

"Обурливим актом екологічного руйнування" назвав вибух на Каховській ГЕС посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер. Він вказав, що Росія з початку війни виявляє неповагу до життів цивільних та інфраструктури.

"Руйнування дамби в новій Каховці є обурливим актом екологічного руйнування, який наражає на небезпеку життя та добробут сотень тисяч українців, а також природнє середовище, - твітує посадовець. - З початку цієї війни, Росія не виявляла жодної поваги до життів цивільних та інфраструктури. Україна мусить перемогти".

В Європі вказують - Росія відповідатиме за руйнування цивільної інфраструктури.

"Руйнування цивільної інфраструктури чітко кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності", - написав у Twitter чільний посадовець ЄС, президент Європейської ради, Шарль Мішель.

Як повідомляв Голос Америки, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ наголосив на тому, що підрив дамби становить загрозу для тисяч життів і ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні.

"Неспровокована агресивна війна президента Путіна проти України надовго змінила наше безпекове середовище. Росія зруйнувала мир у Європі. Руйнування Каховської дамби сьогодні становить загрозу життям тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Це обурливий акт, який ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні", - заявив генсек НАТО.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі закликав не забувати, що до цих подій призвела невиправдана агресія Росії.

"Я чув повідомлення про вибух на дамбі та ризики повені, - каже Клеверлі. - Мені ще занадто рано давати якусь оцінку ситуації по суті. Але, звісно, варто пам’ятати, що єдиною причиною, чому ця проблема є, це неспровоковане вторгнення Росії, повномасштабне вторгнення в Україну. Ми продовжуватимемо оцінювати ситуацію, що розвивається, але, звичайно, ми повторюємо те, що ми говорили протягом цього конфлікту, що найкраще, що Росія може зробити зараз, це негайно вивести свої війська".

Вранці 6 червня Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомило про руйнування Каховської ГЕС "внаслідок ймовірного підриву".

"Через це у зоні підтоплення близько 80 населених пунктів", - йдеться в повідомленні. Український президент Володимир Зеленський провів екстрене засідання РНБО, на якому погодили низку безпекових і дипломатичних заходів, зокрема йдеться про скликання засідання Ради Безпеки ООН. Росія, натомість звинувачує Україну в "саботажі" на дамбі.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG