Спеціальні потреби

Помпео нагадав про жертви в Україні, говорячи про Росію на засіданні Арктичної ради


"Ми знаємо – територіальні амбіції Росії можуть стати насильницькими. 13 000 осіб було вбито через агресію Росії в Україні". Про це нагадав держсекретар США Майк Помпео, виступаючи під час відкриття засідання Арктичної ради в фінському місті Рованіємі.

Москва вже незаконно вимагає від інших країн отримувати дозволи на прохід, вимагає, щоб російські лоцмани були присутніми на іноземних кораблях, а також висуває загрози використати військову силу, якщо їх вимоги не будуть виконувати
Майк Помпео про ситуацію в Північному морі

Під час виступу Помпео приділив багато уваги зусиллям Росії з мілітаризації регіону. Він висловив занепокоєння претензіями Росії на міжнародні води в Північному морі, включаючи анонсовані плани приєднатись до Китайського проекту морського шовкового шляху.

"Москва вже незаконно вимагає від інших країн отримувати дозволи на прохід, вимагає, щоб російські лоцмани були присутніми на іноземних кораблях, а також висуває загрози використати військову силу, якщо їх вимоги не будуть виконувати", - зауважив Помпео про ситуацію в Північному морі.

Він наголосив, що такі провокаційні дії – є частиною агресивної поведінки Росії в Арктиці. Росія офіційно оголосила про намір збільшити військову присутність в регіоні в 2014 році, поновивши роботу Арктичної військової бази часів холодної війни, наголосив посадовець.

З того часу, завдяки, серед іншого, флоту криголамів, Росія змогла поновити старі бази та інфраструктуру, додав він. "Вона заявляє, - сказав Майк Помпео про Росію, - що побудувала 475 новий військових об'єктів за Полярним колом а також 16 нових глибоководних портів. Вона забезпечує таку присутність використовуючи нові системи протиповітряної оборони та протикорабельні ракети".

Лише через те, що Арктика – пустинне місце, воно не має стати місцем, де панує безправ'я
Майк Помпео

Помпео також засудив дії Китаю в регіоні і підкреслив, що пропозиції США контрастують з моделями Росії та Китаю. Він наголосив на важливості міжнародного відповідального підходу до регіону.

"Лише через те, що Арктика – пустинне місце, воно не має стати місцем, де панує безправ'я", - наголосив головний дипломат США.

Дивіться також: У Лос-Анджелесі з'явилася закарпатська кава

У Лос-Анджелесі з'явилася закарпатська кава. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG