Спеціальні потреби

Актуально

"Росатом" контролюватиме російський арктичний маршрут перевезень - FT

Російський криголам "Капітан Хлєбніков"

Росія планує передати державній компанії "Росатом" контроль над перевезеннями Північним маршрутом в Арктиці, який пролягає через Берингову протоку, біля території США та Норвегії. За таке рішення проголосував російський парламент, повідомляє FT.

Через зростання температур, крижаний покров Арктичного кола зменшився на 13% протягом останніх десяти років, згідно до даних НАСА, повідомляє видання, наголошуючи, що арктичний маршрут може стати одним зі світових маршрутів торгівлі. Планується, що "Росатом" надаватиме криголами для супроводу перевізників.

Експерти з перевезень стверджують, що використання арктичних вод для здійснення подорожей між Європою та Азією замість маршруту через Суецький канал, може заощадити фрахтовим компаніям біля 1 мільйона доларів за подорож а також тижні часу в дорозі.

Посадовці країн-сусідів Росії сказали FT, що спочатку аналізуватимуть досвід Росії в користуванні маршрутом до того, як почати користуватись маршрутом.

"Росія все ще має 41 криголамів і 8(7) будується – 10 з них ядерні", - говорить американський експерт Моллі Маккью.

Вона закликала США розбудовувати спроможності на Арктиці, щоб не допустити домінування Росії.

"США має лише 2 (гадаю лише один з них працює) ми маємо більше уваги приділяти Арктиці. Домінування Росії на Арктиці дає їй значні переваги з Китаєм та інше", - зауважила аналітик у Twitter.

Дивіться також: Конгресмен США: Північний Потік 2 – це енергетичний шантаж

Конгресмен США: Північний Потік 2 – це енергетичний шантаж. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG