Спеціальні потреби

Зростає напруга між Вірменією та Азербайджаном


Організація з безпеки і співробітництва в Європі висловила занепокоєння з приводу спалаху насильства поблизу вірменсько-азербайджанського кордону, внаслідок якого в четвер ввечері загинули троє людей.

За офіційними повідомленнями з Вірменії, троє цивільних осіб загинули і двоє отримали поранення під час обстрілу в селах неподалік від кордону з Азербайджаном. Вірменська влада засудила інцидент як «акт провокації» Азербайджану.

Азербайджан не відповів на звинувачення прямо, але повідомив раніше в той же день, що азербайджанські села біля кордону з Вірменією було обстріляно, і Азербайджан здійснив обстріл у відповідь.

Дві колишні радянські республіки воювали за територію Нагірного Карабаху – району Азербайджану, населеного переважно вірменами, який контролюють вірменські сили, наприкінці 1990-х. Згодом було втановлено припинення вогню, але відносини залишаються напруженими, і сторони не досягли постійної мирної угоди.

ОБСЄ заявила в п'ятницю, що засуджує використання важкої артилерії в цивільних районах, рішуче закликавши обидві сторони уникнути жертв серед цивільного населення.

Очікується, що міністри закордонних справ двох країн зустрінуться в найближчі дні в кулуарах Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG