Спеціальні потреби

У Кот д’Івуарі панує політична криза


Президентські вибори у Кот д’Івуарі викликали політичну кризу в країні.

У суботу обидва кандидати на президентських виборах у Кот д’Івуарі склали окремі присяги, викликаючи в країні політичну кризу.

Чинний президент Лоран Ґбагбо склав присягу під час церемонії, яка передавалася по державному телебаченні. Конституційна рада країни оголосила Ґбагбо переможцем повідомляючи, що він набрав 51% голосів. Проте, раніше Виборча комісія країни оголосила опозиційного лідера Алассана Уаттару переможцем президентських виборів.

Африканський союз звернувся до колишнього президента Південно-Африканської Республіки Табо Мбекі з проханням поїхати до Кот д’Івуару в ролі посередника на переговорах про мирне врегулювання виборчої суперечки. Мбекі вже прибув в країну і провів розмови з причетними сторонами.

Франція, США, Євросоюз, Ариканський союз і ООН визнали перемогу Уаттари і закликали Ґбагбо прийняти результати голосування.

У суботу солдати спорудили вуличні барикади навколо столичного Абіджана. У країні проголошено комендантську годину і всі іноземні медіа знято з ефіру.

Нагадаємо, що в рамках миротворчої місії ООН, з вівторка у Кот д’Івуарі перебувають 25 українських солдатів.Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG