Спеціальні потреби

Очільник Пентагону подякував Польщі за готовність надати Україні танки Leopard


Міністр оборони США Ллойд Остін обговорював з польським колегою «плани поточної та майбутньої допомоги Україні у сфері безпеки».
Міністр оборони США Ллойд Остін обговорював з польським колегою «плани поточної та майбутньої допомоги Україні у сфері безпеки».

Міністр оборони США Ллойд Остін подякував Польщі за готовність надати Україні танки Leopard та обговорив плани допомоги Україні з міністром національної оборони Маріушем Блащаком, повідомляє Пентагон.

Розмова відбулася у четвер після вчорашнього рішення Німеччини і США щодо постачання танків Україні для звільнення території країни від російської агресії.

Як повідомив прес-секретар Пентагону бригадний генерал Пет Райдер, міністри оборони США та Польщі обговорювали «плани поточної та майбутньої допомоги Україні у сфері безпеки».

«Міністр оборони США Ллойд Остін розмовляв сьогодні телефоном зі своїм польським колегою, віце-прем’єр-міністром і міністром національної оборони Маріушем Блащаком, щоб обговорити плани поточної та майбутньої допомоги Україні у сфері безпеки», – мовиться у повідомлені Пентагону.

«Міністр Остін відзначив зусилля віце-прем’єр-міністра Блащака у підтримці, яку Польща продовжує надавати Україні, включаючи зобов’язання Польщі передати додаткову бронетехніку, зокрема танки Leopard», – повідомляє Пентагон і додає, що обидва лідери підтвердили необхідність тісної координації з членами НАТО та партнерами Альянсу для того, щоб ефективно та своєчасно підтримати Україну.

Про свою розмову з польським колегою повідомив і сам Ллойд Остін на своїй сторінці у Twitter.

«Провів хорошу розмову з віце-прем’єр-міністром Польщі про наші постійні зусилля з підтримки України», – твітує Остін.

Як повідомляв «Голос Америки», після рішення уряду Німеччини про відправку в Україну 14 танків Leopard, у Білому домі у середу ухвалили рішення про те, що США надішлють Україні 31 танк М1 Abrams, що становитиме цілий танковий батальйон.

Німеччина також надала дозвіл іншим країнам, на озброєнні яких стоїть танк Leopard німецького виробництва, на відправку їхніх танків в Україну. Ще до ухвалення рішення німецького уряду, 23 січня, польський уряд подав заявку на отримання дозволу для експорту 14 танків Leopard 2 до України.

Коментуючи рішення адміністрації Джо Байдена про надання Україні бронетанкової зброї, яка вважається наступальною, речник Державного департаменту Нед Прайс наголосив, що зброя, яка постачається Україні, «призначена для самооборони».

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи є якісь умови щодо використання танків США Україною Нед Прайс відповів: «Кожен окремий елемент допомоги у сфері безпеки ми надали одну і насправді лише одну умову, і це те, що все, що ми надаємо, призначено для самооборони України».

Як зауважують оглядачі, досі США та деякі партнери в Європі мали побоювання щодо ескалації конфлікту в разі, якщо Україна отримає наступальну зброю. Наприкінці року президент США Байден сказав, що раніше не було згоди європейських партнерів на те, щоб Україна отримала інші системи зброї, ніж вона отримує зараз.

Подоляк: Цим рішенням США продемонстрували своє лідерство. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG