Спеціальні потреби

В Італії затримали екс-губернатора Харківщини Авакова


Правоохоронні органи України підтвердили сьогодні інформацію про затримання в Італії колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова. За даними Генпрокуратури, опозиційного політика арештували напередодні у італійському місті Фрозіноне, що знаходиться за 80 кілометрів на південний схід від Рима на вимогу українського бюро Інтерполу. В ГПУ кажуть, що нині готують документи для початку процедури екстрадиції пана Авакова до України, де його оголосили в розшук за звинувачення у перевищенні владних повноважень під час виділення земельних ділянок. Прокуратура Харківської області у січні цього року висунула екс-губернатору звинувачення у незаконному відчуженні понад 50 га угідь. У міжнародний розшук політика оголосили після того, як він не з’являвся на допити і, за даними слідства, залишив Україну.

В прес-службі Авакова не приховували, що екс-губернатор за кордоном, однак наголошували, що він не ховається від слідчих, а знаходиться у відрядженні. «Аваков не переховується, веде велику громадську роботу в рамках гуманітарного проекту благодійного фонду «Ренесанс», відвідує різні країни Європи і спілкується із журналістами. Тому неправильно було б казати про те, що він переховується, або є втікачем», – заявила прес-секретар політика Наталія Стативко.

Тим часом в опозиційній партії «Батьківщина» заявили, що вже звернулися до уряду та керівництва правоохоронних органів Італії з проханням не видавати затриманого політика Україні. Соратники Авакова наголошують на політичній вмотивованості кримінального переслідування екс-губернатора та просять його звільнити.

«Як і Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та багатьох інших опозиційних лідерів, обвинувачено за сумнозвісною статтею 365 Кримінального кодексу України – перевищення влади та службових повноважень. Ця неконкретна стаття КК України використовується нинішньою українською владою для здійснення репресій проти політичних опонентів шляхом вибіркового кримінального переслідування», – йдеться у заяві, яку цитує офіційний партійний сайт.

В «Батьківщині» нагадують висновки лідерів європейських країн, які неодноразово вказували на сумнівність кримінального переслідування українською владою екс-урядовців і закликають на цій підставі відмовити правоохоронним органам у екстрадиції Арсена Авакова. Слід зазначити, що раніше уряд Чехії відмовився видавати Україні колишнього міністра Богдана Данилишина. Екс-урядовцю надали політичний притулок попри те, що він і досі знаходиться списку розшукуваних осіб на сайті Інтерполу. Водночас поки що не надходило повідомлень, чи звертався за політичним притулком пан Аваков.

Показати коментарі (9)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG