Спеціальні потреби

Спостерігачі кажуть: поступу до демократії в Азербайджані не видно


Спостерігачі кажуть: поступу до демократії в Азербайджані не видно

В Азербайджані, за повідомленням представників виборчої комісії, переважаючу більшість голосів у парламентських виборах – які опозиція називає фальсифікованими – виборці віддали кандидатам від правлячої партії президента Ільхама Алієва.

Вже підраховано 90% голосів і за повідомленням офіційних осіб правляча партія «Новий Азербайджан» здобула 70 місць у 125 особовому парламенті країни.

Міжнародні спостерігачі кажуть, що, з огляду на недоліки під час парламентських виборів, не можна говорити про значний поступ Азербайджану в напрямку до демократії. Щонайменше 75 службовців посольства США в Баку долучились до спостерігачів за виборами від Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Правляча партія натомість твердить, що вибори були прозорі і справедливі та вказує на те, що майже 700 кандидатів змагалися за 125 місць у парламенті.

Ще до закриття у неділю виборчих пунктів опозиційні партії заявляли, що результати виборів заздалегідь відомі і що зроблено все можливе для втримання президента Алієва при владі. Провідна опозиційна партія «Мусават» не здобула ні одного місця у виборах до парламенту Азербайджану.

Правозахисні організації віддавна звинувачують уряд президента Алієва у згортанні демократичних свобод і пригноблюванні інакодумців.

Азербайджан, здебільшого мусульманська країна, межує з Іраном і вважається важливим джерелом енергоносіїв для європейських країн, які намагаються зменшити свою залежність від російського природного газу і нафти.

Опозиційні кола звинувачують уряди країн Заходу у послабленні критики щодо Азербайджану у спробі захистити свої стратегічні інтереси пов’язані з енергоносіями.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG