Спеціальні потреби

Бойовики Талібану здійснили атаку на базу військ НАТО в Афганістані


Союз НАТО повідомив, що бойовики угруповання Талібан здійснили зухвалу атаку на найбільшу базу військ союзу в Афганістані. Інцидент стався в середу в ранніх годинах. Загинув американський контрактник і поранення отримало щонайменше дев’ятеро військовослужбовців.

За повідомленням, в ході атаки, яку проведено на керовану силами США військово-повітряну базу Баграм, що за 50 кілометрів на північ від Кабула, загинуло щонайменше десять бойовиків.

Екстремісти, деякі у поясах з вибухівкою, використали автоматичну зброю, ракети і гранати, щоб дістатися на базу. Проте, як заявила представниця бази Баграм майор Вірджінія Маккейб, нападники не проникли у військову частину бази. Вона додала, що лише один із будинків був легко пошкоджений.

Перестрілка продовжувалася кілька годин, після чого стала спорадичнішою наприкінці дня.

Відповідальність за атаку взяло на себе угруповання Талібан. Його представник заявив, що в атаці взяло участь 20 бойовиків-смертників.

В окремій атаці, згідно з повідомленням союзу НАТО, від вибуху в південному районі Афганістану загинув один з його солдатів.

Атаки в середу сталися наступного дня після того, як угруповання Талібан здійснило атаку на колону сил НАТО в Кабулі. Тоді загинуло щонайменше 18 людей, включно з шістьма солдатами НАТО – п’ятьма амарикансьцями і канадцем. Загинуло також 12 цивільних афганців.

Екстремісти Талібану посилили атаки протягом останніх 12 місяців, коли американські війська готують велику операцію з метою усунення цього угруповання з його опорного пункту в південній провінції Кандагар.

XS
SM
MD
LG