Актуально
Байден став першим президентом США, що відзначає День корінних народів

Президент США вперше оголосив День відзначення Корінних народів США.
Прокламація Джо Байдена вважається найбільшим зусиллям на президентскому рівні, щоб переорієнтувати День відзначення Христофора Колумба у бік вшанування корінних американців.
Таким чином 11 жовтня у США відзначатимуть День Колумба, встановлений Конгресом США, та День Корінних народів.
Корінні американці роками вимагали встановити день визнання їхніх народів на місцевих та національних рівнях. “Це було абсолютно неочікувано. Попри те, що багато про це говоримо і так давно цього хотіли”, - зазначила Гілларі Кемпенік, мисткиня, представниця племені Черепахова Гірська смуга Чіппеуа.
У 2019 році вона разом з іншими членами свого племені організували кампанію у містечку Гренд Форкс, Північна Дакота, щоб замінити День Колумба та День визнання Корінних народів США.
“Я переповнена радістю”, - зазначила Кемпенік. Жінка каже, що не могла дочекатись, аби поділитись цією новиною від президента Байдена зі своєю донькою.
У багатьох школах США вчителі досі зображують Христофора Колумба як героя країни. Проте корінні американці вважають Колумба причетним до масового знищення корінного населення Північної Америки.
“Впродовж багатьох поколінь федеральна політика систематично прагнула асимілювати та витіснити корінне населення, викорінити корінну культуру. … Сьогодні ми визнаємо стійкість і силу корінних народів, а також незмірно позитивний вплив, який вони зробили на всі аспекти американського суспільства", - йдеться у прокламації Байдена щодо відзначення Дня корінних народів.
В окремому документі щодо відзначення Дня Колумба президент Байден високо оцінив роль італійських американців у суспільстві, але згадав про насильство та шкоду, яких завдали Колумб та інші дослідники того часу у Північній Америці.
12 жовтня 1492 року, прибувши на територію, де зараз є Багами, італієць Колумб став першим із багатьох європейських дослідників, які здійснювали винищення корінного населення Америки у пошуках золота та інших багатств, включно з людьми для поневолення.
“Сьогодні ми визнаємо болючу історію кривди і звірства, яких завдали європейські дослідники племінним народам і корінним громадам”, - заявив Байден у прокламації. - “Це ознака нашої величі як нації, що ми не намагаємось приховати ці ганебні епізоди нашого минулого, що ми чесно говоримо про них”.
Визнання президентом Байденом страждань Корінного населення суттєво відрізняється від риторики попереднього президента США, який у своїй промові до Дня Колумба 2020 року став на захист “сміливих героїв” - таких, як Колумб.
“На жаль, в останні роки радикальні активісти намагаються підірвати спадщину Христофора Колумба”, - заявив тоді Дональд Трамп.
Дивіться також: Мурашки по шкірі: cучасна українська вишиванка приголомшила американців на Тижні моди
Всі новини дня
Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».
- Голос Америки
Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України
- Голос Америки
Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.
Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.
США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.
Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.
Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.
Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.
Facebook Forum