Спеціальні потреби

Байден: США переглянуть режим санкцій щодо М'янми


Президент США Джо Байден (архівне фото)

Сполучені Штати негайно переглянуть режим санкцій щодо М'янми і вдадуться до «відповідних заходів» після захоплення військовими влади у цій країні. Про це у понеділок заявив президент США Джо Байден.

«Протягом останнього десятиліття Сполучені Штати згортали санкції проти Бірми (М'янми) на основі її прогресу на шляху до демократії, - йдеться в заяві Байдена. - Згортання цього прогресу назад вимагатиме негайного перегляду чинних законів і положень про санкції з подальшим запровадженням відповідних заходів».

Президент назвав нинішню ситуацію у М'янмі прямою атакою на перехід країни до демократії і правової держави.

Він закликав міжнародне співтовариство вимагати, щоб бірманські військові відійшли від влади, звільнили затриманих, зняли запроваджені обмеження в телекомунікаційній сфері та не застосовували насильства щодо мирних жителів.

У заяві Білого дому наголошується, що Сполучені Штати виступають проти будь-яких спроб змінити результати недавніх виборів в М'янмі або перешкодити її переходу до демократії і будуть притягати до відповідальності винних, якщо останні кроки не будуть скасовані.

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав військове керівництво М'янми звільнити фактичного лідера країни Аун Сан Су Чжі та інших затриманих.

Як відзначає журналістка американського видання Politico Наташа Бертранд, заява Байдена та інші заяви адміністрації США не використовують слово "переворот" (coup - англ.). За словами журналістки, вона отримала інформацію, що всередині адміністрації точиться дискусія з приводу офіційного використаннього терміну "переворот", яке має конкретні правові наслідки.

Заяву Байдена привітав виконавчий директор правозахисної організації Human Rights Watch Ендрю Рот, назвавши її "потужною".

"Так, Аун Сан Су Чжі завдала шкоди своїй репутації захищаючи військових М'янми за звірства проти Рохінджа, але вона не є синонімом демократії у М'янмі. До того ж, ні вона, ні інші демократичні лідери, не повинні бути ув'язнені. Всіх треба захистити від перевороту", - твітує Рот.

"Люди М'янми потребують і заслуговують на те, щоб міжнародна спільнота не лише засудила кричущі події, які розгортаються, але і вдалась до дій. Сьогодні я закликав накласти санкції та ембарго щодо зброї. Тепер, більше ніж будь-коли, ми повинні діяти", - заявляє спеціальний доповідач ООН з приводу ситуації з правами людини у М'янмі.

У понеділок сенатор-демократ Дік Дурбін заявив, що у разі, якщо військові М'янми не відмовляться від спроби перевороту, він закликатиме Байдена відновити раніше зняті санкції.

Між тим екс-міністр закордонних справ Швеції пише, що завтра у Раді Безпеки ООН відбудеться закрита дисксія з приводу ситуації у М'янмі.

Дивіться також: Національна гвардія США: яка місія цієї особливої структури і скільки заробляють гвардійці

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG