Спеціальні потреби

Актуально

Байден закликав американців захистити право на волевиявлення

Президент США Джо Байден закликав американців зобов'язатись завершити роботу, яку не встиг закінчити Мартін Лютер Кінг. Про це американський глава держави заявив у зверненні до народу в понеділок, 17 січня, в День вшанування пам`яті борця за справедливість Мартіна Лютера Кінга.

“В цей день, коли ми його вшановуємо, недостатньо просто славити його, ми маємо взяти на себе зобов'язання щодо незавершеної роботи Мартіна Лютера Кінга, забезпечити роботу і справедливість, захистити святе право на волевиявлення, право, від якого походять всі інші права”, - заявив Президент Джо Байден.

У Конгресі США нині розглядається законодавство щодо захисту конституційних прав на голосування та справжності виборів. Родина Мартіна Лютера Кінга раніше закликала утриматись від цьогорічних святкувань, поки Конгрес не затвердить це законодавство.

Президент США у своєму виступі запропонував кожному американцю, а особливо обраним посадовцям, чітко визначити свою позицію в цьому питанні.

Джо Байден: “Доктор Кінг підніс до Америки дзеркало і примусив нас відповісти на питання: Яка наша позиція? На чиєму ми боці? Зараз ми перебуваємо в іншому моменті, коли дзеркало знову підняте перед Америкою. І знову стоїть питання: яка наша позиція? На чиєму ми боці? Чи ми виступаємо проти придушення голосів виборців? Так чи ні? Чи ми - проти підривання виборів? Так чи ні? Чи ми виступатимемо за Америку, де повний захист і повне виконання обіцянок цієї країни гарантовані кожному? Так чи ні?”

“Я знаю, яка в мене позиція. І я хочу, щоб кожен обраний посадовець в Америці чітко заявив, яка його позиція. Прийшов час для кожного американця піднятися, заявити про свою позицію і бути почутим. Яка ваша позиція? На чиєму ви боці?”, - звернувся у своїй промові президент США Джо Байден.

У своєму Твітері президент США додав: “У День Мартіна Лютера Кінга ми повинні захистити його досягнення, здобуті важкою ціною. Ми маємо продовжити його незавершену боротьбу за вільніше і справедливіше суспільство, підвищивши свій голос, щоб протистояти зловживанням владою, виступити проти ненависті та дискримінації, захистити право на голосування”.

Закон щодо розширення прав голосування передбачає, серед іншого, розширення доступу до голосування поштою, посилення правил фінансування передвиборчих кампаній, посилення контролю Мін'юсту над місцевими виборчими комісіями, де мали місце випадки дискримінації.

Демократи та активісти, які підтримують ці ініціативи, наполягають, що зміни необхідні для боротьби з новими обмеженнями, які запровадила низка штатів. За їхніми словами, в деяких штатах місцеві закони негативно позначаються на меншинах.

Представники Республіканської партії відкидають закиди про обмеження прав на голосування. Вони наполягають, що прагнуть захистити цілісність виборів і запобігти потенційному шахрайству.

Всі новини дня

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

80 сенаторів закликали Байдена пришвидшити схвалення заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО 

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі виступає під час голосування за Закон Build Back Better на залі Палати представників у Капітолії США у Вашингтоні, округ Колумбія, 19 листопада 2021 року. Фото Джима Ватсона / AFP

Група із понад 80 сенаторів США від обох партій закликали президента Джо Байдена пришвидшити схвалення заявок Фінляндії та Швеції на членство в НАТО. Відповідного листа вони надіслали до Білого дому.

Очолили ініціативу сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін та сенатор-республіканець Том Тілліс.

“Розширення членства зміцнить військовий і дипломатичний потенціал НАТО, коли Росія загрожує глобальній безпеці своїм вторгненням в Україну”, - написала у Твітері сенаторка Шагін.

“У Сенаті є велика двопартійна підтримка заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО. Саме тому сенаторка Шагін і я очолили зусилля, щоб закликати президента Байдена прискорити подання їхніх заявок на членство в НАТО”, - зазначив на своїй Твітер-сторінці сенатор від Республіканської партії Том Тілліс.

Законодавці офіційно висловили згоду на розширення НАТО та зобов’язалися співпрацювати з Білим домом та свої колегами у Сенаті, щоб забезпечити швидкий розгляд та затвердження заявок Фінляндії та Швеції.

«Як показало неспровоковане вторгнення Росії в Україну, НАТО разом із нашими демократичними партнерами у всьому світі є як ніколи єдине у протистоянні незаконним актам війни, які проводить президент Путін. Розширення НАТО за рахунок включення Фінляндії та Швеції дасть чіткий сигнал Володимиру Путіну та будь-якому лідеру, який спробує піти його шляхом, що вільний світ готовий захищати свої цінності та суверенітет. Ми також продовжимо підтримувати політику відкритих дверей НАТО, яка підтверджує, що нові члени вітаються до Альянсу", - написали в листі законодавці США.

У листі сенатори також зазначили: “Якщо ці два союзники зіткнуться з погрозами або актами агресії через їхнє потенційне приєднання до альянсу, Сполучені Штати повинні надати їм нашу повну підтримку”.

Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія і Швеція офіційно подали заявки на членство в НАТО в середу, 18 травня. Очікується, що процес схвалення їхніх заявок може тривати кілька тижнів. У разі згоди представників усіх 30-ти країн-членів НАТО, має відбутися підписання протоколу про вступ.

Далі країни альянсу повинні ратифікувати документи. Наразі лише Туреччина висловила застереження щодо прийому цих двох країн в НАТО.

Більше

XS
SM
MD
LG