Спеціальні потреби

Радник США з нацбезпеки назвав Байдена "лідером вільного світу" - республіканці ж кажуть про "поблажливість" до Путіна


На думку радника США з національної безпеки Джейка Саллівана, Джо Байден повертається із подорожі до Європи "як безсумнівний та визнаний консенсусом лідер вільного світу". Про це, як повідомляє журналістка каналу CNN Кейт Салліван, радник США з нацбезпеки заявив у четвер.

У Демократичній партії саміт назвали "поворотним моментом у відносинах США з Росією". Як заявив напередодні лідер демократичної більшості у Сенаті Чарльз Шумер, це майбутнє буде визначатись "сильним та рішучим запереченням авторитаризму Путіна, дотриманням наших цінностей, підтримкою прав людини у всьому світі, та просуванням американських інтересів".

"Попереду все ще багато роботи, щоб протидіяти шкідливим діям з боку Росії, але президент Байден дуже впевнено почав", - наголосив Шумер.

Висока оцінка візиту Байдена до Європи з боку його адміністрації та партії передбачувано не отримала підтримки з боку критиків президента США.

Так колишній посол США у Німеччині за президента Трампа Річард Греннелл заявив, очевидно маючи на увазі рішення президента США щодо трубопроводу "Північний потік-2", що Байден дав Росії трубопровід, а самого Джейка Саллівана пам'ятатимуть, як людину, яка допомогла йому це зробити.

"Президент Байден мав би використати учорашній саміт, щоб показати, що США притягнуть Росію до відповідальності за її довгий перелік порушень. Натомість, він поблажливо поставився до Путіна. Нам потрібне реальне американське лідерство, яка знову поставить на перше місце народ США", - заявив лідер республіканської меншості у Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті.

Позитивно оцінив саміт Байдена та Путіна директор "Московського центру Карнегі" Дмитро Тренін.

"Зустріч Байдена та Путіна у Женеві виправдала невисокий рівень сподівань. Обидва президента продемонстрували конструктивний тон під час спілкування з пресою після саміту, що є приємним бонусом. Це не перезавантаження, але можливо попереду більш кероване протистояння. Наступні півроку-рік покажуть, чи це можливо", - відзначив експерт.

На думку Треніна, коментарі Байдена та Путіна, як стосувались України можуть вказувати на те, що між країни дотримуватимуться статусу кво.

Як повідомляв "Голос Америки", заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд 17-18-го червня перебуває у Брюсселі, де спілкується із союзниками та партнерами США щодо НАТО та саміту Байдена з Путіним. Як відзначається у повідомленні Держдеп, Нуланд також відвідає форум у Братиславі, де говоритиме про ключові питання підняті президентом США під час візиту до Європи.

Нуланд сьогодні дала інтерв'ю "Радіо Свободи", у якому наголосила, що США хочуть передбачуваних відносин з Росією, але і надалі рішуче підтримуватимуть Україну та її суверенітет.

Дивіться також: Нове обличчя долара. Що у США та в Україні говорять про цифрові валюти?

Нове обличчя долара. Що у США та в Україні говорять про цифрові валюти? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

My expectations of #GenevaSummit2021 were a bit exceeded by #Biden’s willingness to engage w/Russia on #CyberSecurity. Instead of insisting on #Putin’s apology or promise not to attack(non-starter)he gave him list of critical infrastructure that should be off limits. Smart move.

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG