Спеціальні потреби

Баріатрична хірургія допомагає боротися з діабетом


Баріатрична хірургія допомагає боротися з діабетом

Все більше медиків для лікування цукрового діабету другого типу рекомендують баріатричну операцію – операції зі зменшення об’єму шлунку. Деякі дослідження вказують, що після цієї операції у пацієнтів значно покращується рівень цукру в крові, втім, науковці поки ще не можуть сказати, чому саме. Втім, схоже дослідники у двох американських медичних центрах, наблизились до відповіді на це запитання.

Лікарі зробили величезне відкриття – вони віднайшли спосіб вилікувати діабет другого типу. Баріатрична хірургія – загальний термін для цілого ряду операцій зі зменшення шлунка. Одна з них, шлункове шунтування, виліковує діабет другого типу у 80% пацієнтів. Лікар Клівлендської Клініки Філ Шауер каже, що після процедури пацієнтам більше не потрібно вживати інсулін. Тож чимало лікарів, серед яких і Кристофер Ньюґард, пропагують шлункове шунтування для лікування діабету:

«Біатрична операція довела свою ефективність більше, ніж будь-яка дієта. Після хірургічного втручання рівень цукру в крові пацієнтів нормалізується. До цього часу пояснити цей феномен ми не могли».

Відтак, професор Кристофер Ньюґард з Університету Дюка та дослідники Колумбійського університету почали вивчати, які хімічні зміни відбуваються в організмі людини після операції. Вони вивчали хворих, які лікувались за допомогою дієти та фізичних вправ, та хворих, які пройшли через операцію. Пацієнти в обох групах втратили однакову вагу. Відтак, науковці зробили розгорнутий хімічних аналіз крові і помітили неймовірну різницю у хімічних показниках після зменшення ваги у пацієнтів цих двох груп.

Після операції рівень амінокислот у крові пацієнтів зменшується. Хоча амінокислоти є будівельними блоками білків, деякі з них перешкоджають організму використовувати інсулін для контролю цукру в крові. Цей різновид має назву амінокислоти з розгалуженим ланцюгом.

«За останні два роки ми встановили, що амінокислоти з розгалуженим ланцюгом спричиняють опір організму до інсуліну і можуть бути першими ознаками діабету. Втім їх рівень в крові легко регулюється за допомогою такого втручання, як баріатрична операція, про що свідчить різке падіння рівню глюкози в крові пацієнтів після операції – каже дослідник П’єр Одон.

На сьогодні баріатрична операція найбільш ефективний метод лікування цукрового діабету другого типу. Втім лікарі сподіваються вже незабаром знайти ліки від цієї хвороби, аби уникнути хірургічного втручання.

XS
SM
MD
LG