Спеціальні потреби

Актуально

Заслуги не повинні конкурувати з вродою

Кажуть, що краса – річ відносна. Втім люди, що не вкладаються в загальне уявлення про ідеал краси, часто наражаються на дискримінацію, як на місцях роботи так і в особистому житті. Численні дослідження вказують, що до симпатичних дітей ставляться краще, а привабливим дорослим легше знайти роботу чи отримати підвищення. Усе частіше у США лунають пропозиції запровадити закон, який забороняв би дискримінацію на основі зовнішнього вигляду на зразок закону, що захищає права інвалідів.

Більшість жінок намагається досягти модельної зовнішності. Оточені з усіх боків розтиражованими мас-медіа зображеннями «ідеалу краси», жінки витрачають мільйони доларів на його досягнення, чи наближення до нього.

Дослідження також свідчать, що дедалі більше жінок, які відчайдушно прагнуть наслідувати модельну зовнішність, страждають від депресій чи інших психічних розладів.
Професор права Стенфордського університету Дебора Роуд – автор книги «Краса і упередженість: несправедливості щодо зовнішності в житті і праві» – каже:

«Ми всі знаємо, що зовнішність важлива, але небагато хто свідомий, наскільки. Важко бути вродливим, ще важче бути не вродливим. Але ми недооцінюємо те, у що нам обходиться заклопотаність зовнішністю.

Професор права Дебора Роуд зазначає, що людей надто часто судять по їх зовнішньому вигляду, що веде до несправедливості і на роботі, і поза нею:

«Люди втрачають роботу, просування по службі, премії за характеристики, що не мають жодного відношення до виконання їх службових обов’язків. Фактично, основане на оцінці зовнішності упередження є останнім бастіоном юридичної та соціальної дискримінації.

Існує також подвійний стандарт, коли йдеться про оцінку зовнішності чоловіків і жінок, - зазначає Дебора. Від жінок очікується, що вони витрачатимуть на зовнішність більше грошей і часу, ніж чоловіки, і їх частіше карають, якщо вони перестають за собою слідкувати або коли надто переймаються зовнішністю.

Покупець Міко Торн говорить:
«Думаю, що про багатьох судять з того, як вони виглядають: їхні зачіски… як одягаються і як поводяться».

У США існує захист проти дискримінації на основі раси, релігії, статі чи інвалідності, але не проти зовнішнього вигляду.

«Будь-яка дискримінація повинна бути заборонена. На жаль, щодо зовнішності дуже важко змусити когось змінити своє ставлення», - каже візажист Дженіфер Бріґнолі.

Закон про заборону дискримінації на основі зовнішнього вигляду надзвичайно важко схвалити, але деякі аспекти можна заторкнути, базуючись на вже діючих законах.

«Є загальний закон про заборону дискримінації при наймі на роботу на основі раси, статі, релігії і походження. Часами характеристики зовнішності можна пов’язати саме до цих заборон», - каже юрист Елізабет Кристен

Буває багато випадків, коли врода є частиною виконання робочих обов’язків. Для дизайнера Елоїзи Серрано з Сан-Франциско важливо відбирати моделей, які правильно віддзеркалюватимуть характеристики її бренду. Для останньої фото-сесії Серрано та її партнер відібрали модель, яка відображає їх цільовий ринок – молодих активних професійних жінок, і має точні розміри бренду.

«Ми шукаємо модель, яка б нагадувала пересічну жінку і наш цільовий ринок - «зайняту дівчину без хвилини зайвого часу». Ця модель відповідає багатьом цим критеріям, їй точно підходять наші розміри, і вона має гарну фігуру», - каже дизайнер Елоїза Серрано.

Важко не погодитись, що принадність вроди навряд чи зникне. Саме тому професор Роуд вважає, що закон повинен втручатись тоді, коли міркування вродливості не повинні діяти в ситуаціях, де важливими є лише заслуги.


Всі новини дня

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

"Це велика честь". Українка Марина В’язовська отримала престижну нагороду з математики – медаль Філдса. В інтерв’ю журналістам АР вона каже, що для неї це велика честь і відповідальність. Вона також поділилася, як на неї вплинула війна

Скільки може тривати російська війна в Україні – коментарі американських законодавців. Відео

Скільки може тривати війна Росії в Україні - коментують законодавці США із демократичної та республіканської партій. Частина з них кажуть, що на такій високій інтенсивності, війна не може тривати довго. Інші передбачають, що повного виведення російських військ, зокрема із Криму, може не статися.

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00

Над прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном знову нависла загроза відставки. За минулу добу вже понад 30 членів уряду Джонсона склали свої повноваження. Що буде далі, і яке значення це матиме для України – розповідає Богдан Цюпин.

Розблокування українських портів – у центрі уваги розмови держсекретаря США Блінкена та голови МЗС України Кулеби – Держдеп

держсекретарь США Ентоні Блінкен та голова МЗС України Дмитро Кулеба

Державний секретар США Ентоні Блінкен «засудив звірства Росії в Україні» та поїнформував українського колегу, міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, про нові заходи, яке світове співтовариство готове ухвалити для розблокування українських портів, повідомив прессекретарь Державного департаменту Нед Прайс.

На брифінгу для журналістів у середу, 6 липня, він сказав, що напередодні зустрічі міністрів закордонних справ G20 на Балі та за підсумками самітів G7 і НАТО, голови дипломатичних відомств США та України обговорили «тверду рішучість Альянсу та партнерів підтримувати Україну, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від неспровокованої агресії Росії».

Також держсекретар, за словами Прайса, «надав оновлену інформацію щодо багатосторонніх зусиль щодо розв’язання військового блокування Росією експорту сільськогосподарської продукції з українських портів».

Ентоні Блінкен також обговорив безпекову допомогу США Україні та повідомив про «подальшу бюджетну підтримку України, підтвердивши непохитну відданість Сполучених Штатів демократичному, вільному та процвітаючому майбутньому України», - сказав Прайс.

Саміт країн-членів НАТО та держав-партнерів відбувся в іспанському Мадриді 28-30 червня.

Зустріч міністрів закордонних справ G20 розпочинається 7 липня на острові Балі, в Індонезії.

Різниця між рівнем підтримки України демократами та республіканцями зростає. 4 висновки опитування громадської думки США

Українці вперше взяли участь в Параді на День незалежності у Вашингтоні 4 липня, 2022 р.

Результати соціологічного опитування оприлюднив університет Меріленду

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою. Спад цієї готовності у травні не став тенденцією: червневі показники вищі, ніж у травні, хоча й далі відстають від березневих, коли підтримка була найвищою.

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою

Про це свідчить останнє соціологічне дослідження щодо критичних проблем, результати якого оприлюднив університет Меріленду. В опитуванні, проведеному наприкінці червня, взяло участь 2208 респондентів. І як зазначає директор соціологічної служби університету професор Шіблі Теламі, результати дослідження «особливо примітні, якщо взяти до уваги підвищення цін на нафту та зростання інфляції, з якими зіткнулися американці від початку війни».

«І це має бути музикою для вух президента Джо Байдена, оскільки його адміністрація вклала значні кошти у підтримку України, зміцнення та розширення Північноатлантичного альянсу (НАТО) і у протидію Росії», - зауважив Теламі.

Соціолог звертає увагу на чотири ключові результати останнього дослідження.

По-перше, американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції. Серед респондентів, які брали участь у червневому опитуванні, 62% заявили, що готові терпіти більш високі ціни на електроенергію. Цей показник вищий, ніж у травні (59%), хоча й нижчий, ніж у березні (73%).

американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції

Подібним чином, 58% висловили готовність, заради допомоги Україні, миритися зі зростанням інфляції (у травні таких було 52%, а у березні 65%).

Готовність американців, заради захисту України, ризикувати життям солдатів армії США залишається низькою – 32%, хоч цей показник піднявся до березневого рівня після падіння в травні.

Другий ключовий результат дослідження, на який звертають увагу соціологи, полягає у значній відмінності між демократами та республіканцями у ступені готовності заплатити ціну за підтримку України.

«Розрив між ними поволі зростає; причому демократи висловлюють набагато більшу готовність платити ціну», - коментує отримані дані директор соціологічної служби Мерілендського університету.

Як зазначає професор Теламі, «у той час як 78% відсотків демократів готові миритися з вищими цінами на енергоносії, лише 44% республіканців кажуть те саме». Щодо готовності заплатити вищою інфляцією, то з цим згодні 72% демократів і лише 39% республіканців.

Що стосується готовності ризикувати, заради захисту України, життям американських солдатів, то у червні за це висловились 37% демократів і 22% республіканців.

Третім визначальним результатом дослідження, з погляду соціологів, стало уявлення американців про те, хто перемагає, а хто зазнає поразки у російсько-українській війні.

Хоча більшість респондентів кажуть, що наразі ані Росія, ані Україна не перемагають і не зазнають поразки, певну перевагу опитані вбачають на боці України.

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки (27% до 20%), тоді як Росія терпить більше невдач, ніж успіхів (29% до 20%). Такої ж думки дотримуються як демократи, так і республіканці.

Незважаючи на те, що адміністрація Байдена виступала проти запровадження безполітної зони над Україною, американська громадськість дедалі більше підтримує цю ідею, - попри занепокоєння можливим посиленням конфронтації з Росією.

підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла

Згідно з результатами опитування, підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла з 56% у березні до 59% у травні та 65% у червні.

Ця тенденція вийшла за межі партійних ліній: дедалі більше республіканців (від 52% до 54% і до 57%) та демократів (від 61% до 64% і до 72%) підтримують запровадження безполітної зони, якщо війна триватиме.

Таким чином, результати дослідження засвідчують: готовність американців платити ціну за підтримку України залишається міцною.

«Це гарна новина для адміністрації Байдена, яка визначила своїм пріоритетом підтримку України», - пише професор Теламі. Як він зазначає, якби втома від війни в американському суспільстві зростала, це мало б політичні наслідки, вигідні Путіну.

«Адже лідери в демократичних країнах зазвичай чутливі до ставлення своєї громадськості», - висновує соціолог.

Динаміка настроїв в американському суспільстві, представлена в опитуванні університету Меріленда, простежується і в інших соціологічних дослідженнях у США.

Згідно з висновками впливового дослідницького центру Pew Research Center, більшість американців підтримуютть дії, вжиті адміністрацією Байдена у відповідь на російське вторгнення, включно із запровадженням суворих економічних санкцій проти Росії та відправкою військового обладнання і зброї в Україну. За даними травневого опитування Pew Research Center, більше дорослих американців схвалюють (45%), ніж не схвалюють (34%) реакцію адміністрації Байдена на російське вторгнення в Україну.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG