Спеціальні потреби

Білоруські органи влади закрили бюро ОБСЄ в Мінську


Сутичка з білоруською міліцією в Мінську

Білоруські органи влади наказали закрити в Мінську бюро Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі. Це сталося після того, як ця організація піддала критиці недавні президентську вибори.

Міністерство закордонних справ Білорусі заявило в п’ятницю, що воно вирішило не продовжувати операцій ОБСЄ в столиці. Представник міністерства Андрій Савіних сказав, що бюро вичерпало свій мандат.

Цей крок було зроблено після того, як ОБСЄ дала оцінку проведених 19 грудня виборів, у якій сказано, що Білорусі «багато чого не вистачає» для проведення демократичних виборів. Спостерігачі на виборах – сказала ОБСЄ – заявили, що майже половина спостережених підрахунків голосів отримала оцінку «погано» або «дуже погано».

Міжнародні спостерігачі та західні лідери також піддали критиці уряд за насильницьке придушення післявиборчих протестів. Тисячі людей протестували проти результатів, які, на їх думку, були фальсифіковані на користь чинного президента Олександра Лукашенка, якого визнано переможцем на четвертий термін.

З часу його спірної перемоги уряд Лукашенка затримав сотні опонентів, включно з опозиційними кандидатами і журналістами.

XS
SM
MD
LG