Спеціальні потреби

Актуально

Білоруські органи влади закрили бюро ОБСЄ в Мінську

Післявиборчий протест у Мінську
Білоруські органи влади наказали закрити в Мінську бюро Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі. Це сталося після того, як ця організація піддала критиці недавні президентську вибори.

Міністерство закордонних справ Білорусі заявило в п’ятницю, що воно вирішило не продовжувати операцій ОБСЄ в столиці. Представник міністерства Андрій Савіних сказав, що бюро вичерпало свій мандат.

Цей крок було зроблено після того, як ОБСЄ дала оцінку проведених 19 грудня виборів, у якій сказано, що Білорусі «багато чого не вистачає» для проведення демократичних виборів. Спостерігачі на виборах – сказала ОБСЄ – заявили, що майже половина спостережених підрахунків голосів отримала оцінку «погано» або «дуже погано».

Міжнародні спостерігачі та західні лідери також піддали критиці уряд за насильницьке придушення післявиборчих протестів. Тисячі людей протестували проти результатів, які, на їх думку, були фальсифіковані на користь чинного президента Олександра Лукашенка, якого визнано переможцем на четвертий термін.

З часу його спірної перемоги уряд Лукашенка затримав сотні опонентів, включно з опозиційними кандидатами і журналістами.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG