Спеціальні потреби

Перемогу на виборах у Бельгії здобули фламандські сепаратисти


Голова Нового фламандського альянсу Барт де Вевер прибув на консультації з королем Бельгії Альбертом

Король Бельгії Альберт розпочинає сьогодні консультації у справі формування нового коаліційного уряду країни, після перемоги фламандської сепаратистської партії на недільних парламентських виборах.

Згідно з оприлюдненими остаточними результатами голосування, Новий фламандський альянс здобув 27 мандатів у нижній палаті парламенту Бельгії. Альянс тепер матиме найчисельнішу фрацію в цьому 150-особовому законодавчому органі.

Соціалісти у франкомовній Валлонії здобули 26 мандатів. Обидві партії випередили партію тимчасового виконуючого обов’язки прем’єр-міністра Іва Летерма, яка завоювала тільки 17 місць.

На погляд експертів, до восьми партій буде потрібно для сформування стабільної коаліції, яка зможе вижити у нинішньому неспокійному політичному кліматі Бельгії.

Новий фламандський альянс підтримує ідею розколу Бельгії, з тим, що заможніша фламандська північ приєднається до Європейського Союзу.

Проте чимало франкомовних бельгійців занепокоєні можливістю виникнення глибших економічних проблем на випадок відокремлення голландської півночі.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG