Спеціальні потреби

Ексрадник з нацбезпеки США не виключає, що незабаром може настати “переломний момент” на війні в Україні


Колишній радник президента США з нацбезпеки генерал Герберт Макмастер під час Мюнхенської безпекової конференції у 2018 році. Фото: Sven Hoppe/via AP
Колишній радник президента США з нацбезпеки генерал Герберт Макмастер під час Мюнхенської безпекової конференції у 2018 році. Фото: Sven Hoppe/via AP

Колишній радник США з національної безпеки, часів президентства Дональда Трампа, генерал-лейтенант у відставці Герберт Макмастер заявив, що значні втрати Росії та ймовірний наступ українців у майбутньому можуть призвести до “переломного моменту” нинішньої війни.

Макмастер наводить приклад Першої світової війни, коли німці, зазнавши значних втрат, не змогли втримати черговий наступ.

“Одна з речей, яку, на мій погляд, ми повинні враховувати, це те, що кожна армія досягає переломної межі. І Росія, можливо, наближається до цього рубежу”, - заявив Макмастер в інтерв’ю Голосу Америки.

“Схоже, що зараз для України дуже важка ситуація, тому що Росія змогла поповнити втрачену живу силу, хоча кількість втрат, яких вона зазнає, вражає - понад сто тисяч втрат. Однак Росії насправді байдуже до втрат. Схоже, вони мають близько 30 000 вбитих і поранених на місяць, тисячу вбитих і поранених щодня через ці просування, яких вони досягають, наприклад, навколо Часового Яру, що є досить стратегічно важливим місцем, яке відкриває шляхи для більших наступальних операцій, а також через певні виробничі потужності навколо цього міста. Тож Україна робить усе можливе, щоб захистити цю територію, і спричиняє величезні втрати для Росії”, - аналізує колишній посадовець адміністрації президента Трампа.

Повчальним в нинішній ситуації Макмастер називає приклад Першої світової війни.

“Ця війна, як пам’ятаємо, була відносно статичною. Я маю на увазі, це було жахливо з погляду втрат, але не було жодних серйозних досягнень. А потім у 1917 році французи вирішили здійснити великий наступ, який отримав назву “Наступ Нівеля”. Що ж, вони глибоко врізаються в німецьку оборону, зазнають приголомшливих втрат, а французька армія бунтує. Що відбувається після цього? Німці ведуть наступ, начебто виходить, але не можуть його втримати. Потім Америка вступає у війну, і війна закінчується як військовий маневр”, - розповідає Макмастер.

Американський відставний генерал додає, що хоча в цю війну в Україні США не збираються вступати, “мова про те, що, як правило, війни не залишаються статичними. Завжди є зміни. І часто ці зміни пов’язані з фізичною силою та втратами, а також через психологічні наслідки бою”.

Макмастер вважає, що війна мала б закінчитись для Києва поверненням всіх окупованих територій, і США мали б підтримати таке бачення щодо завершення війни.

“На мою думку, результат очевидний. І він очевидний, бо українці самі його визначили. Вони хочуть вільну, суверенну, незалежну, безпечну країну. І це те, що ми маємо підтримувати, - відновлення цього, повернення ними тієї території, яку вони втратили”, - зазначив він.

Герберт Макмастер: “Вашингтон та інші столиці, які підтримують Україну, кажуть, що ми повинні бути з нею стільки, скільки потрібно. Я думаю, ми повинні чітко пояснити, що це означає, що це вільна незалежна Україна, у безпеці, у процесі відбудови, щоб відновити свою життєздатність як держава і щоб забезпечити людям те, на що вони заслуговують - безпека, освіта та необхідні послуги”.

Нерішучість стосовно ударів по Росії і повільне схвалення допомоги, на його думку, свідчить про брак чіткої стратегії в країнах Заходу щодо війни в Україні.

“Україна намагається відновити людський потенціал своїх Збройних сил. І ми повинні надавати якомога більше матеріальної підтримки й припинити оце “ми не знаємо, чи хочемо ми надавати танки, чи реактивні літаки, чи системи великої дальності”, - каже Макмастер.

"Я вважаю, що насправді мають бути дві фундаментальні військові цілі. Перше — зупинити наступ росіян на інфраструктуру. Друге — повернути території, втрачені принаймні після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Як тільки ви проясните ці цілі, тоді буде зрозуміло, що вам потрібна багаторівнева та ешелонована ППО, потрібна далекобійна точна зброя. Україна повинна збивати не лише стріли, але також вбити лучників, тих, хто запускає ракети. Вам потрібні військові та логістичні можливості, щоб вести наступ", - розповів відставний генерал Герберт Макмастер.

Настав час надати Україні те, що їй потрібно для досягнення цих двох воєнних цілей, підсумував колишній посадовець Білого дому.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG