Актуально
- Голос Америки
Новий, "безпрецедентний" склад Конгресу США складає присягу 3 січня

3 січня – початок нової сесії в американському Конгресі. Склад Конгресу змінився після проміжних виборів 6 листопада в США, які багато хто назвав безпрецедентними, адже вони відкрили двері головної законодавчої установи країни для багатьох молодих політиків, жінок та представників меншин.
"Завтра – історичний день на Капітолійському пагорбі – більше 100 жінок приймуть присягу до 116-го Конгресу – новий рекорд", - написала у Twitter Сенатор Камала Гарріс напередодні першого дня роботи нової сесії Конгресу.
Вперше до Конгресу біло обрано жінок-мусульманок, а також представниць корінних народів Америки - Дел Гааланд та Шаріс Дейвіс
Рашида Таліб та Ільхан Омар стали першими жінками-мусульманками в Конгресі. Коли Омар були дитиною, її сім'я мусила втікати з Сомалі через військові дії в країні.
"23 роки тому, з табору біженців в Кенії, я з батьком прибула до аеропорту Вашингтона. Сьогодні ми повертаємось до того самого аеропорту напередодні моєї присяги в якості першої американки сомалійського походження в Конгресі", - написала Омар у Twitter.
Перші жінки-представниці корінних народів Америки обрані до Конгресу – Дел Гааланд та Шаріс Дейвіс
Гааланд, представниця Демократичної партії штату Нью-Мексико є матір'ю-одиначкою і раніше очолювала Демократичну партію штату. В 57 років вона все ще виплачує свою студентську позику і раніше отримувала державну продовольчу допомогу. Раніше вона говорила пресі, що мешканці Нью-Мексико хочуть обрати когось, хто "знає їх боротьбу".
"Готові увійти в історію сьогодні?" - написала Гааланд у Twitter третього січня.
Дейвіс також є членом Демократичної партії є першою представницею ЛГБТ спільноти в представницькому органу штату Канзас.
Наймолодші жінки, які вигравали вибори до конгресу – Александрія Оказіо-Кортез та Еббі Фінкенауер.
Александрія Оказіо-Кортез 29-річна мешканка Нью-Йорка стала наймолодшою жінкою, яка обиралась до Конгресу. Еббі Фінкенауер також 29 років. Вона виграла вибори в Айові.
"Коли йдеться про владу, не можна піддаватись спокусі лише влади та грошей, - говорила Оказіо-Кортез. – Ми маємо бути рішучими і мужніми і обирати керівництво, яке не бере грошей корпорацій, а просуває доступ до охорони здоров'я, освіти та житла для всіх".
Перша чорношкіра жінка в Конгресі від штату Массачусетс – Аянна Пресслі
Пресслі дуже емоційно відреагувала на свою перемогу, коли її висунули кандидатом від партії. Це відео набуло великої популярності у Twitter.
Перші жінки-конгресмени Техасу латиноамериканського походження – Вероніка Ескобар та Сільвія Ґарсіа.
"Жінкам дуже важко змагатись на виборах, якщо у них є діти. Навіть у найбільш сучасних шлюбах, чи партнерствах основним опікуном часто є мати", - сказала Ескобар пресі в березні.
Нові члени Конгресу не мають можливості довго входити до курсу справ, адже перед Конгресом стоїть важливе питання розблокування уряду, роботу якого було частково призупинено через нестачу домовленості між адміністрацією Дональда Трампа та законодавчою гілкою стосовно виділення фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.
Зустріч Трампа з представниками Конгресу 2 січня стосовно цього питання не досягла успіху, повідомляють ЗМІ.
Маючи більшість у Палаті представників, демократи можуть уповільнювати, або взагалі блокувати, реалізацію президентських задумів. Білий дім може опинитись перед численними складнощами із ухваленням законодавчих ініціатив, якщо ці ініціативи вимагають схвалення обох палат парламенту.
А от реалізувати процедуру імпічменту демократам, скоріш за все, не вийде – вона вимагає двох третин голосів Сенату, яких демократам не вдалось отримати на проміжних виборах. Хоча, маючи контроль над Палатою представників, демократи можуть ініціювати процес.
До проміжних виборів і Палата представників, і Сенат, контролювались республіканцями.
Республіканська партія США на проміжних виборах зберегла більшість у Сенаті. В цій палаті Конгресу перемога республіканців була очікуваною. Переобиралось 9 республіканців, решта – демократи. 10 представників Демократичної партії переобиралось в округах, де під час минулих виборів переміг Дональд Трамп.
Дивіться також: Інтерв’ю з послом України у США про перспективи на 2019 рік
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум